Blondynka

Jako kolor blond rozumiemy odcienie od jasnego brązu aż do praktycznie białego. Ocenia się, że na świecie występuje około 25 % ludzi posiadających jasne włosy. W kulturze przyjęło się wiele stereotypów odnośnie blondynki, nierzadko nawet sprzecznych ze sobą. Wszystkim znane jest wyobrażenie jasnowłosej kobiety jako naiwnej i niezbyt mądrej, Z drugiej strony jest uważana za wyidealizowaną, romantyczną muzę i czarodziejkę. Większość księżniczek z bajek ma właśnie włosy koloru blond. Inne skojarzenie z blondynką to pojęcie „seksbomba”. Wizerunek kobiety wyzwolonej i niebywale atrakcyjnej rozpropagowały zwłaszcza dwie amerykańskie ikony popkultury Marilyn Monroe i Jean Harlow. Co ciekawe, w rzeczywistości były brunetkami. To właśnie za ich przykładem wiele kobiet zaczęło rozjaśniać sobie włosy.

Interpretacja snów o blondynkach ma raczej negatywny charakter. Dla kobiet mogą zwiastować zdradę, choć oczywiście nie warto bezpodstawnie zakładać czarnego scenariusza. Trzeba jednak wspomnieć, że zdrada wcale nie musi dotyczyć związku, może też pojawić się w kontekście koleżanek czy innych osób, działających na szkodę śniącej dziewczyny.

Jeżeli mężczyzna śni o kobiecie z jasnymi włosami, to wróży mu to rozczarowanie. Gdy w tej nocnej drzemce jest z nią w związku, musi wziąć pod uwagę możliwość zdrady przez bliską mu osobę. W tym miejscu koniecznie trzeba podkreślić, że w przypadku panów sen o atrakcyjnej blondynce może być podyktowany zwykłą fascynacją erotyczną, czyli nie ma on większego znaczenia symbolicznego.

Blondynka za kierownicą we śnie może zwiastować jakiś wypadek, nie tylko samochodowy. Jeżeli śni nam się znana blondynka, na przykład aktorka czy piosenkarka, wtedy jest to tłumaczone stratami finansowymi na jawie.

Blondynki, a także i blondyni, mogą mimo wszystko symbolizować osobę przyjazną o pozytywnych cechach charakteru. Jeśli na przykład widzimy w fantazjach jasne włosy u kogoś, kto ich w rzeczywistości nie ma, to ukazuje to jasną stronę tego człowieka i zapowiada dobre relacje z nim.

Blondynka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów