Film

Film jest rodzajem sztuki, który bardzo sugestywnie przekazuje różnego rodzaju zachowania i wydarzenia. Uważa się, że sen o filmie wiąże się z różnego rodzaju wspomnieniami, tęsknotą za tym, co było kiedyś lub skrywanymi pragnieniami.

Wariantów snu, w którym motywem jest film, jest mnóstwo – możemy nie tylko oglądać produkcję na ekranie telewizyjnym czy kinowym, ale sami nawet w niej grać. Śniący powinien zwracać uwagę przede wszystkim na fabułę filmu – czy są to fikcyjne wydarzenia, czy może prawdziwe momenty z naszego życia? Kto występuje w tym filmie? Zawodowi aktorzy, znajomi, czy może kompletnie nieznani ludzie? Warto pamiętać, że film nie zawsze przedstawia dane wydarzenia z dokładnością szwajcarskiego zegarka - często są to różne ich wariacje lub zniekształcone treści, mające na celu zamaskowanie prawdziwego przesłania.

Innym punktem zaczepienia przy interpretacji snu może być gatunek filmu. Przykładowo, jeżeli śnimy o komedii, to być może wyraża to tęsknotę za beztroskim, wesołym życiem. Film przygodowy odzwierciedla z kolei chęć wprowadzenia trochę emocji w codzienne rutynowe życie. Idąc dalej tym tropem, do każdego gatunku (erotyk, dramat, muzyczny, animowany, kostiumowy, biograficzny, horror, wojenny, sensacyjny) znajdziemy wytłumaczenie odnoszące się do naszego życia. Motyw filmu we śnie często wyraża pragnienie bogactwa i sławy.

Inne znaczenie snu:

Film

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów