Liczby

Liczby z pewnością należą do najbardziej intrygujących i trudnych do wytłumaczenia motywów sennych. Uważa się, że używano ich już ok. 30 000 lat p.n.e. Najwięksi filozofowie i matematycy starożytnej Babilonii, Grecji czy też Indii twierdzili, że liczby związane są z zasadami stworzenia świata oraz prawem funkcjonowania czasu i przestrzeni.

Trudno wskazać znaczenie cyfr we śnie, gdyż najczęściej mają one bardzo indywidualny charakter. Jako że liczby są symbolem równań, strategii i myśli, sen może sugerować, że powinniśmy pomyśleć nad dobrym planem odnośnie naszego życia. Liczby mogą zarówno reprezentować proces myślowy, rozwój, różne aspekty życia, jak i odnosić się do poszczególnych wartości i zdarzeń w życiu śniącego. Przykładowo, numer 2 może symbolizować wydarzenie, które odbyło się 2 lata temu. Liczba 14 albo 30 może z kolei oznaczać wiek śniącego.

Warto zauważyć, że sny w których głównym motywem są liczby, mogą mieć naprawdę różną postać. Od widzianych w zeszycie albo na szkolnej tablicy cyfr, po liczby na ubraniach, ścianach, budynkach po numer telefonu, tablicę rejestracyjną czy rachunek. Numery mogą być też wyrażane za pomocą przedmiotów, ludzi czy zwierząt a także pór roku, godziny czy figur geometrycznych.

Każdy, kto ma w sobie żyłkę hazardzisty zastanawia się, czy sen o konkretnych liczbach ma jakieś przełożenie na gry losowe, jak np. lotto czy ruletka. Niektóre senniki zachęcają do tego, by na następny dzień postawić je w kolekturze czy kasynie. Czy warto ryzykować? To zostawiamy już czytelnikowi….

W naszym senniku przedstawimy ogólne znaczenie snu o liczbach, ale też i poszczególnych cyfr.

Ciekawsze znacznie poszczególnych liczb:

Liczby

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów