Portfel

Portfel służy nam do przechowywania pieniędzy i ważnych dokumentów, warto więc przypomnieć sobie czy czasem nie były one głównym motywem snu. Jeśli tak, to zapraszamy do sprawdzenia tych haseł w naszym senniku, w tym miejscu skupiamy się bowiem tylko na skórzanym przedmiocie.

Szczegółowe znaczenie snu:

Czasami sen o portfelu odnosi się do sekretów, tajemnic osoby śniącej, a także do ważnych spraw, które wciąż wpływają na życie śniącego. A co oznacza sen, w którym zgubiliśmy nasz portfel? Jeżeli w marzeniu sennym zgubiliśmy portfel lub został nam skradziony, to być może w świecie rzeczywistym straciliśmy chęci do działania, energię życiową lub brakuje nam motywacji do spełnienia swoich marzeń. Także sen o kradzieży portfela może ostrzegać przed fałszywym przyjacielem lub wrogiem, który znajduje się w bliskim otoczeniu osoby śniącej. Również sen o utracie portfela ostrzega przed lekkomyślnymi decyzjami lub naszym działaniem, które przyniesie nam wiele szkody. Może warto zastanowić się nad swoim postępowaniem? 

Co ciekawe, wszelkie dokumenty znajdujące się w portfelu odnoszą się do naszego poczucia tożsamości. Prawo jazdy, dowody osobiste czy legitymacje wskazują na nasze poczucie własnego „ja” w świecie rzeczywistym. Jeżeli we śnie zgubiliśmy któreś z dokumentów, to być może czujemy się ograniczeni lub w naszej duszy toczy się konflikt związany z naszym poczuciem tożsamości. Może nie czujemy się dobrzy sami z sobą? A może obawiamy się utraty naszej tożsamości pod wpływem działań innych? A jeżeli we śnie zdobyliśmy nowe dokumenty, to być może niedługo wzmocnimy wiarę w samych siebie lub zaczniemy postrzegać rzeczywistość w inny sposób niż dotychczas. 

Inna symbolika portfela w marzeniu sennym

Co ciekawe, sen portfela może bezpośrednio odnosić się do sfery seksualnej. Jeżeli we śnie widzimy otwarty portfel, to być może osoba śniącą okazuje dużą przychylność w sferze erotyczne, zaś zamknięty portfel oznacza zamknięcie się przed sprawami intymnymi. Może osoba śniąca odrzuca swoją seksualność lub czuje pewne ograniczenia w tej sferze? A jeżeli we śnie widzimy cudzy portfel, to być może osoba śniąca czuje się uzależniona od kogoś lub od czegoś. Może to czas na uwolnienie się z dotkliwych więzów? Także pusty portfel może odnosić się do przeceniania wartości materialnych i stawiania bogactwa na pierwszym miejscu. Pusty portfel posiada negatywne znaczenie – zazwyczaj wskazuje na przykre wydarzenia w życiu osoby śniącej. Również portfel może wskazywać na pewne konflikty na tle materialnym między najbliższymi. Może to odpowiedni czas na oszczędności? 
 

Sennik portfel - znaczenie snu

Portfel

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów