Przytulenie

Co może oznaczać sen, w którym przytulamy kogoś lub coś? Często sny o przytulaniu mogą stanowić projekcję potrzeb emocjonalnych, szczególnie związanych z bliskością oraz miłością. Również sen o przytulaniu może wskazywać na nadchodzące wydarzenia, które w pewien sposób zaczną wpływać na kształtowanie losów śniącego. Ale jeżeli chcemy prawidłowo zinterpretować sen, to należy przede wszystkim zapamiętać osobę, którą przytulamy lub ona nas przytula, a także kontekst sytuacji związanej z przytulaniem.


Symbolika przytulania w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, sen o przytulaniu może wskazywać zarówno na potrzeby emocjonalne, jak i na pewne nadchodzące wydarzenia. Jeżeli we śnie przytulamy kogoś, to możemy spodziewać się nadchodzące szczęścia. Być może osoba śniąca rozwiąże pewien ważny problem, kłopot, który od dawna mógł stanowić źródło zmartwienia i codziennych trosk. A może osoba śniąca osiągnie bardzo duży sukces lub zrealizuje swoje ambitne plany? Warto wykorzystać nadchodzący czas, szczególnie że to bardzo dobry okres na realizację każdego planu. A jeżeli we śnie przytulamy ukochaną osobę, to możemy być pewni, że spotkaliśmy szczerą i piękną miłość. To czas na snucie planów, dotyczących stabilizacji życiowej, zwłaszcza że miłość może odmienić życie osoby śniącej. Dla stałych związków sen o przytulaniu ukochanej osoby oznacza namiętne i gorące uczucia.


A co może oznaczać sen, w którym przytulamy zmarłą osobę? Zazwyczaj sen o przytulaniu zmarłej osoby może stanowić projekcję tęsknoty za zmarłym bliskim. Może osoba śniąca dotkliwie odczuwa brak obecności bliskiego. Również sen o przytulaniu zmarłej osoby może odnosić się do nadmiernego przywiązania się do przeszłości. Może czas zwrócić się ku przyszłości, szczególnie że zbyt mocne więzy z przeszłością mogą zniweczyć szansę na szczęście? A jeżeli w marzeniu sennym to my jesteśmy przytulani, to być może odczuwamy duży lęk przed samotnością lub porzuceniem przez bliską osobę. Co ciekawe, zazwyczaj sny o przytulaniu mają osoby wyjątkowo wrażliwe, ciepłe i empatyczne. Także sny o przytulaniu mogą stanowić podświadomy wyraz potrzeby związanej ze wsparciem emocjonalnym oraz otrzymaniem pomocy ze strony bliskich. Może śniący czuje się samotny, bezradny i opuszczony ze strony najbliższych? A może potrzebuje wsparcia emocjonalnego oraz prostych gestów, świadczących o miłości, zaufaniu i przyjaźni?


A jeżeli we śnie widzimy, że przytulamy obcą osobę, to być może w naszym otoczeniu znajduje się fałszywy przyjaciel. Może to czas, aby zweryfikować prawdziwą przyjaźń i zwrócić większą uwagę na swoje otoczenie? Co ciekawe, sen o przytulaniu obcej osoby może oznaczać nieszczerość, fałsz lub zdradę ze strony bliskiej osoby. Może śniący powierzył swoją tajemnicę nieodpowiedniej osobie lub czuje się wykorzystany przez swoich „przyjaciół”? A jeżeli we śnie widzimy przytulające się osoby, to być może czekają nas nowe znajomości oraz możliwości na realizację swoich planów. Może w niedługim czasie nadarzy się okazja do zawarcia ważnej przyjaźni lub osiągnięcia sukcesu? Warto nie zmarnować szansy od losu, szczególnie że to wyjątkowo szczęśliwy okres w naszym życiu. Również widok przytulających osób może stanowić projekcyjny wyraz naszych potrzeb związanych z emocjami, tęsknotą, miłością oraz przyjaźnią. Także, jeżeli w marzeniu sennym przytulamy naszego nieprzyjaciela, to być może odczuwamy podświadomie potrzebę związaną z pogodzeniem się, rozwiązaniem konfliktu lub problemu, który dzieli śniącego a nieprzyjaciela. W sensie dosłownym przytulenie wroga może oznaczać konflikt, sprzeczki z najbliższym gronem lub sytuację, która może zaostrzyć konflikt między śniącym a nieprzyjacielem.
 

Przytulenie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów