Tatuaż

Tatuaż to dość często pojawiający symbol senny, który może również stanowić ważne źródło informacji dotyczących życia oraz przyszłości osoby śniącej. Jeżeli we śnie widzimy tatuaż, to warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów związanych ze snem. To wzór tatuażu, część ciała, na której został wykonany tatuaż oraz osoba wykonująca wzór pomogą nam w poznaniu interpretacji snu. Dlatego warto zapamiętać jak największa ilość szczegółów oraz elementów sennych.
Tatuaż a znaczenie snu


Jak już wspomniano, sen o tatuażu może odnosić się bezpośrednio do naszego życia oraz przyszłości. Zazwyczaj tatuaże w sferze symboliki sennej mogą odnosić się naszej fantazji, potrzeb erotycznych czy stanowią odzwierciedlenie potrzeb związanych z prowokacją lub złamaniem tematów tabu. Ale tatuaż może również wskazywać na dużą świadomość samego siebie oraz na życie indywidualistą. Być może osoba śniąca nie przejmuje się opinią innych i żyje według własnych zasad oraz przekonań. Tatuaż to indywidualny znak, cecha charakteru, która sprawia, że wyróżniamy się wśród tłumu innych osób. To osoba, która znajduje się na uboczu i cóż, nie potrafi podporządkować się zasadom społecznym. Zmierza własnymi ścieżkami i kieruje się swoim sercem oraz rozsądkiem.


Ale tatuaż także odnosi się do naszych wewnętrznych konfliktów. Tatuaż to odzwierciedlenie duchowych konfliktów, które zaburzają równowagę emocjonalną. Może jest coś, z czym osoba śniąca nie potrafi się pogodzić lub zbyt kurczowo trzyma się przeszłości? Zazwyczaj sen o tatuażu może również wskazywać na potrzebę odzyskania równowagi emocjonalnej. Ciekawe, że interpretacja snu o tatuażu także odnosi się do kompleksów oraz poczucia niższości. Jeżeli we śnie widzimy dużą ilość tatuaży, to być może osoba śniąca straci poczucie własnej wartości lub skupi się jedynie na swoich wadach. Może zbyt dużą uwagę poświęcamy na wadach, które przysłaniają nam wspaniałe zalety? Czasami sen o tatuaży może świadczyć o potrzebie dostosowania się do otoczenia. Często tatuaż może wskazywać zbytnią uległość wobec otoczenia, szczególnie że w tym przypadku tatuaż stanowi ostrzeżenie przed utratą poczuciem własnej tożsamości oraz poczucia własnego „Ja”. Może osoba śniąca pragnie przeprowadzić zmiany, aby dopasować się do innych, ale niestety, przez swoje działania może utracić część siebie? Warto zastanowić się nad znaczeniem snu o tatuażu, zwłaszcza że w tej sytuacji nie warto wyrzekać się siebie na rzecz innych.


A co może oznaczać sen o robieniu sobie tatuażu? Zazwyczaj sen o wykonaniu tatuażu może oznaczać potrzebę wyrażenie siebie poprzez swoje działania. Może osoba śniąca odczuwa dużą potrzebę związaną z wyróżnieniem się w najbliższym otoczeniu oraz trzymaniem się osobistych przekonań. Odwrotne znaczenie ma sen o usuwaniu tatuażu. W tym przypadku próba usunięcia tatuażu może oznaczać żal po podjęciu niewłaściwej sytuacji, szczególnie że usuwanie tatuażu świadczy o próbach naprawienia szkody. Ale warto wiedzieć, że naprawa swojego błędu wymaga dużego poświęcenia i zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami, nie tylko finansowymi, ale również emocjonalnymi. To także podświadome odzwierciedlenie potrzeb związanych z oczyszczeniem się z pewnych wad czy cech, które zatruwają nam duszę. Może jest coś, nad czym warto skoncentrować swoją uwagę? A jeżeli we śnie oglądamy obcy tatuaż, to być może nadszedł odpowiedni czas do realizacji swoich planów. Warto wykorzystać nadchodzącą okazję do spełnienia marzeń, nawet tych szalonych lub głęboko skrywanych przed światem. A co może oznaczać sen o tatuażu w miejscu intymnym? W tej sytuacji tatuaż może wróżyć ciekawą znajomość, romans lub oznacza urozmaicenie swojego życia seksualnego. To czas namiętności, rozbudzonych uczuć i zmysłów. Również widok ciała pokrytego tatuażami wskazuje na duże zmiany w życiu osoby śniącej. W tym przypadku tatuaże mogą oznaczać utratę poczucia własnej tożsamości, problemy duchowe lub wskazują ogromną chęć wyróżnienia się i zwrócenia na siebie uwagi innych.

 

Tatuaż

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów