Zgubić się

Podczas koszmaru, w którym błądzimy i nie możemy dotrzeć do celu towarzyszy nam najczęściej uczucie bezradności, zdezorientowania, frustracji i strachu. Według specjalistów od badania snów wizja ta odzwierciedla wydarzenia z prawdziwego życia. Sen o zgubieniu się jest więc sygnałem, że brak nam kontroli, zeszliśmy z właściwej drogi, nie potrafimy dostosować się do otaczającej nas rzeczywistości.

Warto zastanowić się, czy ta interpretacja odnosi się również do naszego życia, na przykład do wątpliwości związanych z wyborem partnera, sprawami zawodowymi, ze szkołą czy zmianą miejsca zamieszkania.

Sen, w którym udaje nam się odnaleźć drogę i dotrzeć do celu należy w tym kontekście odbierać jako rozwiązanie problemów, wyjście z życiowego zakrętu i chaosu. Jeśli jest inaczej, a my nie mamy pomysłu na poukładanie swojego życia, warto poszukać pomocy u rodziny, duchownego czy specjalisty.

Według Sigmunda Freuda sen o zgubieniu się odzwierciedla obawy przed bezpłodnością, a w przypadku panów także przed impotencją.

Szczegółowe znaczenie snu:

Jeżeli nie możemy znaleźć drogi lub zgubiliśmy się:

Zgubić się

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów