Bagno

Sen o bagnie to z pewnością powód do niepokoju. Sytuacja, w której ugrzęźliśmy w trzęsawisku, jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza gdy nie można się z niego wydostać.

Symbolika snu mówi nam, że jego bohaterowi brakuje perspektyw i rozwiązań na przyszłość. Trudna i skomplikowana sytuacja życiowa jest właśnie tym bagnem, które pogrąża śniącego. Może to być jakaś ważna sprawa w pracy, relacja z bliskimi czy wpadanie w szpony nałogu. Wskazówka tak naprawdę znajduje się w zasięgu pola widzenia śpiącego, musi on jednak dokładnie ją zinterpretować. Zalecana jest ostrożność i przenikliwość w podejmowaniu decyzji. Bezradność i niemożność wydostania się z trzęsawiska jest poważnym ostrzeżeniem, by przewartościować swoje życie i podjąć decyzje, póki mamy jeszcze na to czas. Sen taki może też wyrażać obawę, że zawładną nami pokusy i namiętności, których nie będziemy w stanie kontrolować.

Bagno widziane z dalszej perspektywy oznacza jedynie przestrogę przed wdawaniem się w podejrzane układy, czy podejmowaniem ryzykownych interesów. Jest to odniesienie także do fałszywych ludzi, którzy niczym bagno są bardzo zdradliwi i niebezpieczni. Wszelkie spacery po bagnistych terenach we śnie na ogół wyjaśnia się w ten właśnie sposób.

Jeśli widzimy innych ludzi chodzących po bagnach, wtedy może to symbolizować uniknięcie przykrej lub groźnej sytuacji. Optymistyczny wydźwięk ma też bagno pokryte trawą.

Bagno

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów