Błoto

Błoto we śnie może mieć dwojakie znaczenie jest bowiem symbolem brudu moralnego i duchowego, ale też i oczyszczenia. Od niepamiętnych czasów błoto stosowane jest przecież jako kosmetyk pielęgnujący ciało oraz włosy.

Sen o błocie symbolizuje w negatywnym znaczeniu trudności, niepokoje, ciężary z jakimi zmaga się człowiek każdego dnia. Związany jest też z mroczniejszą stroną jego charakteru - z żądzą i nieuczciwym dążeniem do osiągnięcia stabilizacji materialnej, czego konsekwencją może być wcześniej wspomniany wewnętrzny niepokój. Należy zastanowić się nad tym, czy dążenie po trupach do celu zapewni szczęście i czy warto wzbogacać się w nieuczciwy sposób. To przestroga, że sumienie może odczuwać negatywne skutki postępowania jeszcze przez długi czas. Sigmund Freud błoto jednoznacznie utożsamiał ze wstydem, zażenowaniem i brudem.

Błotne koszmary mogą być nawiązaniem do popularnego powiedzenia „obrzucić kogoś błotem” – jeżeli we śnie człowiek jest w takiej sytuacji to w najbliższym czasie dojdzie do jakiegoś skandalu związanego z jego postępowaniem. Konsekwencją mogą być problemy w pracy lub w relacjach z bliskimi ludźmi. Przykładów nie trzeba daleko szukać –jeśli ktoś był niewierny, być może właśnie po takim śnie zostanie zdemaskowany.

Błoto od wielu lat jest cennym kosmetykiem pielęgnującym ciało i włosy, więc słusznie oznacza też uzdrawiające moce oraz substancję, z której powstaje nowe życie.Fantazje, w których śniący smaruje się glinką o dużych właściwościach leczniczych zapowiada wzmocnienie organizmu, dobrą kondycję i regenerację sił.

Inne znaczenie snu:

Błoto

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów