Hotel

Jeśli ktoś ma sen, w którym motywem jest hotel, powinien brać pod uwagę dwie możliwości – albo jest to zwiastun podróży, albo podświadoma chęć ucieczki od codzienności.

Pierwsza wersja jest dość powszechna – hotel może śnić się osobom, które wiele podróżują, zwłaszcza służbowo. Dla kierowców ciężarówek, sportowców, muzyków, handlowców czy budowlańców, hotel często staje się drugim domem. Sen jest więc odzwierciedleniem tego stanu.

Fantazje na temat hotelu są nieco trudniejsze do rozszyfrowania u ludzi, którzy bywają w nim bardzo rzadko. Wtedy sen należy rozumieć jako podświadome pragnienie odseparowania się od swojego otoczenia i codziennych spraw. Czasami jest to efekt zmęczenia, innym razem brak pewności siebie i silnego charakteru.

Motyw hotelu w wielu sytuacjach związany jest z kłopotami małżeńskimi i odzwierciedla brak ciepła domowego, stabilności w związku. Taki sen można rozumieć nawet bardzo dosłownie, bowiem w sytuacji gdy dojdzie do poważnej kłótni małżeńskiej, męska strona (zazwyczaj) spędza kolejne noce w hotelu.

Niekiedy sen o hotelu jest bardzo łatwy do wyjaśnienia, jeśli pokierujemy się jego wyglądem. Tak więc tani, zaniedbany motel przy drodze może symbolizować biedę, natomiast pięciogwiazdkowy obiekt ze strefą Spa i piękną restauracją będzie odzwierciedleniem luksusu i bogactwa.

Inne znaczenie snu:

Pokojówka

Hotel

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów