Jeść

Jedzenie we śnie posiada wiele znaczeń. Według Leksykonu Marzeń Sennych, jedzenie we śnie jest projekcją rzeczywistego głodu lub sposobem kompensacji braku apetytu na jawie. Jeżeli we śnie szybko spożywamy posiłek, to możemy oczekiwać na poprawę zdrowia. Widok i uczestniczenie w samotnej uczcie wskazuje na przyczynę alienacji społecznej. Może z powodu bezwzględności i braku empatii inni zaczynają się od nas odsuwać? Warto zwrócić uwagę na swoje zachowanie i zastanowić się na przyczyną problemów związanych ze sferą towarzyską. Także skromny posiłek oznacza odczuwaną skruchę z powodu wyrządzonej krzywdy lub nieuczciwego zachowania. Również odczuwanie apletu przy jednoczesnej niemożności jedzenia jest zapowiedzią nachodzących zmian w życiu.


Jeżeli we śnie spożywamy posiłek w towarzystwie innych osób, to być może zyskamy na pewnym interesie. To zapowiedź korzystnego biznesu oraz okazji, której nie można zmarnować. Widok osoby spożywającej danie oznacza przygotowanie do ważnej uroczystości. Jeżeli jemy niesmaczny posiłek, to być może w niedługim czasie będziemy borykać się z kilkoma problemami zdrowotnymi. Przypalone danie staje się ostrzeżeniem przed złą wiadomością, która negatywnie wpłynie na przyszłość osoby śniącej. Także orientalne posiłki są ostrzeżeniem przed pogorszeniem nastroju. Również zepsute mięso wskazuje na gorsze samopoczucie i problemy w sferze emocjonalnej. Ale spożywanie mięsa jest zapowiedzią poprawy sytuacji materialnej lub otrzymania dużej podwyżki. 


Należy pamiętać, że synu o jedzeniu mają duże znaczenie w życiu osoby śniącej. Dlatego zawsze warto zapamiętać jak największą liczbę szczegółów. Często podczas interpretacji snu zwraca się uwagę na duchowy aspekt spożywania posiłków, który odnosi się do odczuwanych pragnień. Jeżeli we śnie odmawiamy dania, to być może sami sobie coś zakazujemy lub odrzucamy pewien element naszego życia. Może warto zastanowić się nad pewnymi sytuacjami oraz związanymi z nimi emocjami?
Także smak potraw pomaga w interpretacji snu. Jeżeli spożywamy łagodne dania, to być może potrzebujemy stabilizacji życiowej i marzymy o spokojnym losie. Ale jeżeli we śnie pojawiają się ostre i mocno przyprawione dania, to odczuwamy potrzebę zmiany w swoim życiu oraz dodaniu odrobiny pikanterii. A może nasze dotychczasowe życie nie sprawia nam przyjemności i szukamy nowych wrażeń lub zmian, które nadadzą codziennym chwilom wyrazistszego smaku?
Również jedzenie wskazuje na relacje między partnerami. Jeżeli we śnie podajemy komuś jedzenie, to być może składamy tej osobie pozycję związaną ze sferą seksualną, zaś głód może symbolizować niezaspokojone potrzeby. Także karmienie może oznaczać pragnienie dominacji nad innymi oraz sprawowania dużej władzy.

 

Jeść

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów