Kuchnia

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu, który w snach symbolizuje przecież ludzką psychikę. Jest istotnym pomieszczeniem choćby z tego względu, że przygotowujemy i spożywamy tam potrawy, zapraszamy znajomych na kawę czy czytamy poranną prasę. Kuchnia symbolizuje więc ciepło domowego ogniska, atmosferę rodzinną, pokarm duchowy, kojarzy się z procesem tworzenia smacznych rzeczy. Sen powinien być więc dobrym znakiem, chyba że jakieś elementy zakłócają pozytywną aurę, na przykład chłód, brud, nieznajomi ludzie czy zepsute potrawy.

Szczegółowe znaczenie snu:

Lodówka

Jako wyposażenie kuchni odnosi się do naszej psychiki, obojętnych, chłodnych uczuć. Rozmrożona lodówka we śnie jest z kolei przeciwieństwem i oznacza uwolnione emocje, wyjawienie jakiejś tajemnicy.

Żywność zamrożona w lodówce sugeruje śniącemu, że znalazł się w martwym punkcie swojego życia. Stagnacja oraz zablokowana energia powoduje, że niespełnione marzenia i odroczone plany stają się coraz realniejsze. Warto więc ruszyć do przodu i nadrobić stracony czas.

Lodówka we śnie może oznaczać, że zachowamy się niestosownie wobec kogoś, kto na to zupełnie nie zasługuje.

Naczynia

Motyw naczyń we śnie związany jest z emocjami, dawaniem, zaspokajaniem potrzeb. Wobec tego pełne naczynia symbolizują dostatek i spełnienie, puste są oczywiście tego przeciwieństwem.

W przypadku, gdy naczynia są pełne warto zwracać uwagę, co się w nich znajduje: jedzenie, krew czy może jakaś trucizna? Wtedy warto oczywiście poszukać w naszym senniku interpretacji konkretnej substancji.

Według Freuda naczynia to symbol kobiecy, utożsamiają macicę.

Kucharz

Sen o kucharzu najczęściej jest wyjaśniany na dwa sposoby: szczęście albo wydatki. W pozytywnym znaczeniu może oznaczać, dobrego opiekuna lub gospodarza, kogoś kto dobrze opiekuje się rodziną. W negatywnym znaczeniu kucharz symbolizuje ciężka pracę za niska pensję lub nadchodzące wydatki.

Kuchnia

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów