Kapusta

Wiele osób z pewnością zastanawia się, co oznacza sen z kapustą. Czy jest on związany z niezbyt sympatycznymi określeniami typu „głąb kapuściany”, „głowa pusta jak kapusta” , „kapuściany łeb”? Okazuje się, że czasami tak...

Symbolika kapusty wiąże się z przyziemnością, prostactwem, nudą, tandetą. Kiedyś uważano, że to jedno z najpopularniejszych warzyw jest przyczyną depresji i złego humoru. Przyjęło się więc, że sen o kapuście odnosi się do leniwego charakteru, obrazuję bezczynność śniącego, a czasami nawet zwykłą głupotę. Sen może przydarzyć się więc osobom, które są mało ambitne, kombinują i zwalają obowiązki na innych - kapusta jest przestrogą, że w ten sposób nic nie osiągniemy w życiu.

Na szczęście, kapusta nie zawsze jest motywem sennym charakterystycznym dla ludzi „nieogarniętych”. Przytrafia się również tym, którzy czują silne więzy z własnymi korzeniami, domostwem, rodziną. W poszczególnych sytuacjach, w których występuje to warzywo, także można doszukać się optymistycznych przepowiedni.

Szczegółowe znaczenie snu:

Kapusta

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów