Kolor żółty

Kolor żółty kojarzony jest z komunikacją, światłem, ciepłem, aktywnością. Barwa żółta w przyrodzie jest postrzegana natomiast jako uniwersalny sygnał ostrzegawczy, więc dla śniącego sen może być przestrogą przed zagrożeniem lub obrazować jego lęki i obawy. Informacje mogą pojawiać się na przykład pod postacią znaków ostrzegawczych, które mają właśnie żółte tło. Kolor żółty dawniej wiązał się też z fałszem, zdradą, brakiem moralności. W malarstwie postać Judasza przedstawiano w żółtych szatach, a we Włoszech odcień żółty przypisano kurtyzanom. 

 

Kolor żółty często powiązany jest z chęcią rozwoju, poznawania siebie i otaczającego świata – na taką interpretację snu mogą wskazywać szczególnie żółte przedmioty. 

 

Kolor żółty może pojawiać się we śnie pod postacią ognia, wtedy jego symbolika zależy od charakteru snu – przyjazny, niegroźny ogień odzwierciedla oświecenie, namiętność, wiedzę, ciepło domowego ogniska (szczególnie jeśli widzimy ogień w kominku lub piecu). Płomienie o ogromnej mocy, które mają niszczący charakter wskazują na kłopoty z opanowaniem emocji i niebezpieczeństwo.

Kolor żółty

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów

Kolor granatowy Kolor powiązany ze znakiem Koziorożca i planetą Saturn, przez co reprezentuje takie cechy jak upór, wytrwałość, rzetelność ambicja, konsekwencja. Osoby, które lubią ten kolor są inteligentne, zrównoważone, odpowiedzialne i rozsądne.
Kolor różowy Różowy symbolizuje miłość, czułość, zmysłowość, delikatność, dobroć – we śnie może pojawić się pod postacią kwiatów, a także ubrań czy przedmiotów.
Kolor srebrny Srebro według wierzeń ma moc pokonywania złych mocy – w snach może wskazywać na ochronę, opiekę, emocje, intuicję.