Muchy

Muchy we śnie wskazują na nadchodzące problemy oraz trudne rozmowy z bliskimi osobami. Często stanowią radę, aby w każdej sytuacji zachować spokój oraz opanowanie, szczególnie że brak kontroli nad emocjami może przyczynić się do wybuchu złości oraz konfliktów z otoczeniem. Jeżeli we śnie łapiemy muchy, to nasze postępowanie przyniesie wiele szkód i cóż, zaczniemy popełniać sporo błędów. Jeśli we śnie zabijamy muchy, to niedługo spotkamy się z oszczerstwami na nasz temat, więc warto przygotować odpowiednie argumenty na niesprawiedliwe oskarżenia.

Widok much może stanowić przestrogę przed otrzymaniem złych nowin, które negatywnie wpłyną na przyszłość osoby śniącej. Mucha we śnie także oznacza wewnętrzne konflikty lub problemy zdrowotne. Często wyraża pogorszenie nastroju i może stanowić przestrogę przed przykrymi wydarzeniami. Także widok stad much może oznaczać zmącenie spokoju i waśnie z bliską osobą. Jeżeli we śnie mucha wpadnie nam do ust, to niedługo będziemy mieli do czynienia z osobą, która będzie wobec nas nieszczera i fałszywa. Ale jeśli widzimy muchy w pułapce, to niedługo osiągniemy ogromny sukces bez większego wysiłku. Także zabicie much oznacza pokonanie nieprzyjaciele i odniesienie zwycięstwa. Również widok chodzących much oznacza przywiązanie do drobnostek i pewną małostkowość wobec rzeczywistości. Ale jeśli w marzeniu sennym widzimy fruwające wysoko muchy, to być może odczuwamy ogromne zmęczenie sytuacją domową i potrzebujemy dłuższego odpoczynku. Warto w najbliższych dniach zadbać o relaks i odpoczynek od codziennych kłopotów.

Sennik muchy - znaczenie snu

Muchy od setek lat są stworzeniem kojarzonym z nieczystością, zarazą, zepsuciem i grzechem. W świecie starożytnym stanowiły tak wielki problem, że proszono o pomoc samego Zeusa w pozbyciu się tego dokuczliwego wroga. Jako że mucha potrafi być natrętna jak mało które stworzenie, przyjęło się, że sen o niej odzwierciedla dręczące myśli, wyrzuty sumienia, poczucie winy. Jeżeli coś leży nam na sercu i nie daje spać po nocach, sen o muchach jest wyraźnym sygnałem, że czas rozwiązać męczący problem.

W chrześcijaństwie muchy utożsamia się z demonami i przedstawia jako symbol moralnego jak i fizycznego zepsucia. Sen o muchach może więc być ostrzeżeniem przed popełnieniem jakiegoś podłego i niemoralnego czynu, na przykład kradzieży, donosu czy zdrady. Motywem wskazującym na takie znaczenie snu mogą być na przykład atakujące lub oblepiające nasze ciało muchy.

Inne znaczenie snu:

Muchy

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów