Karaluch

Nad wyjaśnieniem koszmaru, w którym występuje karaluch nie trzeba się długo zastanawiać - ten szkodnik nie tylko wyjada produkty żywnościowe, ale przede wszystkim wywołuje odrazę i strach. Dlatego sen nie jest dobrym znakiem na przyszłość. Karaluch, tak jak większość robactwa, symbolizuje zgniliznę, brud, upadek, zatrucie, niskie instynkty, negatywne emocje. Koszmar należy traktować jako przestrogę przed kłopotami zdrowotnymi lub psychicznymi, gorzej jeśli koszmar odzwierciedla aktualny stan psychofizyczny śniącego.

Czy można postrzegać sen o karaluchu w pozytywnym znaczeniu? Jeśli nie mamy kłopotów, a nasza kuchnia czy spiżarnia jest czysta i wolna od karaluchów, wtedy sen należy zinterpretować jako symbol wytrwałości, odporności i wytrzymałości.

Szczegółowe znaczenie snu:

Karaluchy to symbol smutku, negatywnych zdarzeń w życiu, zakłamania, nieuczciwości oraz nieszczęśliwych wydarzeń. Zazwyczaj te owady wzbudzają niechęć oraz obrzydzenie. Jednak należy wiedzieć, że widok karaluchów staje się zwiastunem szczęścia oraz pozytywnych przemian w życiu. Jednak sytuacja, w której obłażą nas karaluchy wskazuje na poczucie winy z powodu pewnego wydarzenia z przeszłości. Zabijanie karaluchów staje się przestrogą przed niezadowoleniem gości oraz pretensjami ze strony otoczenia.

Według Sennika Victorii Birgis, widok owadów we śnie staje się przestrogą przed komplikacjami życiowymi, które pokrzyżują plany i pewne zamierzenia. To również taka sytuacja staje się przestrogą przed utratą zapału oraz chęci do działania. Ugryzienie przez owady jest także ostrzeżeniem przed nieuczciwym postępowaniem ze strony bliskiego przyjaciela.

Również karaluchy związane są ze zgniłym jedzeniem, które symbolizuje we śnie pogorszenie samopoczucia oraz utratę zdrowia. Karaluchy w tym przypadku stają się przestrogą przed porażkami oraz nieszczęśliwym wydarzeniami, które wpłyną negatywnie na dalszy los osoby śniącej. Zabijanie karaluchów może oznaczać pokonywanie problemów życiowych oraz lepszy etap w życiu. Widok dużej grupy karaluchów wskazuje na liczne problemy lub wyrzuty sumienia, spowodowane nieuczciwymi występkami.

Senni Karaluchy

Karaluch

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów