Nagi

Czasami zdarzają się sny, w którym to my jesteśmy nadzy lub ktoś z naszego otoczenia jest nagi. Często sny o takiej sytuacji wzbudzają wiele mieszanych uczuć, od wstydu, poczucia winy aż po rozbawienie.

 

Symbolika nagości

Nagość często pojawia się w koszmarach sennych i związane jest z wyśmianiem przez otoczenie lub ogromnym poczuciem wstydu. A jeżeli we śnie jesteśmy nadzy i dobrze czujemy się z naszą nagością, to być może w świecie rzeczywistym chcemy zwrócić uwagę otoczenia lub pragniemy poznać prawdę na pewien ważny temat. Często widok nagiej osoby lub nagości może wskazywać na ukryty sekret lub tajemnice, które wpływają na życie osoby śniącej. Warto wiedzieć, że nagość w marzeniu sennym również symbolizuje takie cechy jak bezbronność, naiwność, duże poczucie winy i wstydu. Często sen o nagości może stanowić projekcję strachu przed ujawnieniem własnych emocji, uczuć lub strachu przed przyszłością.

 

Co ważne, sen o nagości odnosi się do snów, które mogą wyrażać bezbronność lub konflikt wewnętrzny. Często sen o nagości pojawia się po przeżyciu wielu traumatycznych wydarzeń, na przykład po śmierci bliskiej osoby, rozwodzie lub wyjątkowo dotkliwej porażki. W tych sytuacjach zazwyczaj czujemy się odarci ze swoich emocji. To zazwyczaj etap związany z powrotem do równowagi psychicznej. Bywa, że nagość we śnie jest zapowiedzią zmiany własnej tożsamości lub zmiany w życiu osoby śniącej.

 

Sen o wykonywaniu różnych czynności będąc nago, wskazuje na brak zahamowań w życiu erotycznym i być może stanowi zapowiedź romansu lub kłopotliwej znajomości. Jednak należy pamiętać, że sny o nagości wskazują na brak równowagi wewnętrznej i liczne konflikty, toczące się w duszy osoby śniącej. Ale także sen o nagości może oznaczać potrzeby seksualne lub chęć przeżycia namiętnego romansu. A jeżeli we śnie widzimy nagie młode osoby, to być może niedługo przeżyjemy wiele szczęśliwych i beztroskich chwil. Również widok osoby nagiej, ale o płci przeciwnej do osoby śniącej oznacza zaspokojenie skrytych pragnień. Także widok nagich osób wskazuje na pokonanie wszelkich trudności. Ale jeśli we śnie zobaczyliśmy brzydką osobę w negliżu i płci przeciwnej, to być może nasza dusza zostanie wystawiona na liczne pokusy. Często ta sytuacja stanowi przestrogę przed kłopotliwą znajomością.

 

Jeżeli we śnie przestraszyliśmy się nagiego człowieka, to w świecie rzeczywistym przeżyjemy duży lęk związany z niespodziewanym wydarzeniem. Ale jeżeli we śnie rozmawiamy z nagim człowiekiem, to możemy oczekiwać na przeżycie wielu szczęśliwych chwil. Również wykonywanie wielu czynności nago oznacza przestrogę przed kłopotami, problemami lub zobowiązaniami finansowymi.

 

Jeżeli we śnie próbujemy ukryć swoją nagość, to być może nie akceptujemy siebie i cóż, mamy wiele kompleksów, które przeszkadzają nam w cieszeniu się życiem. Jeżeli we śnie stoimy nago przed innymi, to być może obawiamy się, że pewne sekrety lub tajemnice zostaną dostrzeżone przez innych. Pokazywanie się nago innym wskazuje na chęć zwrócenia uwagi na siebie lub potrzebę znajdowania się w centrum zainteresowania otoczenia. A jeśli we śnie widzimy nagą kobietę lub mężczyznę, to być może czeka nas spełniona miłość lub odczuwamy tęsknotę za prawdziwym uczuciem.

 

Nagi - znaczenie snu

Nagi

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów