Nagość

Nagość we śnie ma różne oblicza, gdyż może pojawić się jako element przyjemnej fantazji seksualnej, lecz także i jako przyczyna naszej klęski, kompromitacji. Duże znaczenie ma to, czy wstydzimy się naszej nagości, czy może odczuwamy pewnego rodzaju dumę, przyjemność. Zachęcamy więc do sprawdzenia interpretacji snów, w którym motywem przewodnim są „golasy”.

Śniący jest nagi

Obawa przed kompromitacją

Koszmar, po którym budzimy się zlani potem nie musi wcale dotyczyć potworów, śmierci czy spadania w przepaść. Wystarczy, że z niewyjaśnionych przyczyn znajdziemy się nago w kościele, szkole lub pracy. Jeśli śnimy o tym, że jesteśmy bez ubrania w miejscu publicznym i odczuwamy wstyd, jest to związane z obawą przed kompromitacją, krytyką, oceną innych. Sen może przydarzyć się na przykład osobom, które panicznie boją się, że ktoś pozna ich wstydliwą, skrzętnie skrywaną tajemnicę.

Ostrzeżenie przed wywołaniem skandalu

Sen, w którym chodzimy lub przebywamy nago pośród ubranych ludzi, jest ostrzeżeniem przed wywołaniem jakiegoś skandalu obyczajowego. Taką przestrogę powinna wziąć sobie do serca szczególnie młoda dziewczyna.

Bezbronność

Symbol ten dotyczy zwłaszcza osób, które przechodzą ciężki okres w życiu z powodu rozstania z partnerem, rozwodu, czy jego śmierci.

Pragnienie szokowania innych

W obecnych czasach golizna nie jest już takim tabu jak jeszcze kilkanaście lat temu, ale nadal wywołuje duże emocje, skandale obyczajowe. Sen może w tym kontekście przytrafić się osobom, które lubią być w centrum uwagi, brylować w towarzystwie.

Śniący widzi nagie osoby:

Nagość

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów