Okres

Co może oznaczać sen, w którym widzimy menstruację lub mamy okres? Co ciekawe, interpretacja snu zależy w główniej mierze od płci osoby śniącej lub kontekstu sytuacji. Również w interpretacji snu pomagają emocje towarzyszące okresowi lub czynności związane z miesiączką.


Symbolika okresu w marzeniu sennym

Zazwyczaj okres w marzeniu sennym może wskazywać na rozpoczęcie wyjątkowo trudnego etapu w życiu osoby śniącej. Może czas na zwrócenie większej uwagi na pewne zachowania oraz postawy otoczenia. Również krew menstruacyjna w marzeniu sennym wskazuje na poważne trudności w pokonaniu problemów.


Czasami sen o okresie może odnosić się do rozładowania tłumionych napięć, emocji i innych niepokojów. Również sen o okresie może wskazywać na przyjście trudnych czasów oraz po wielu trudach – na czas relaksu oraz odpoczynku. To będzie doskonały czas na odpoczynek i zebranie sił do stoczenia kolejnej walki z przeciwnościami losu. Również sen o okresie może zwiastować nadchodzące problemy, które będą wymagały wzmożonej uwagi oraz dużej dozy wytrwałości i cierpliwości. Ale należy pamiętać, że warto zachować rozsądek w każdej sytuacji i panować nad swoimi emocjami. Co ciekawe, sen o okresie może także wskazywać na odpowiedni czas na uporanie się z przeszłością. Nie warto ignorować pewnych problemów, które wciąż wpływają na życie osoby śniącej. A co oznaczają produkty higieniczne związane z okresem? Jeżeli we śnie widzimy tampon, to może osoba śniąca mimo wielu problemów zna najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu pozbędzie się kłopotliwych problemów. To nie jest aż tak przerażający kłopot, więc nie należy bezpodstawnie obawiać się przyszłości.


A jeżeli okres pojawia się we śnie kobiet, to być może osoba śniąca obawia się o swój cykl. W tym przypadku, sen o nadejściu okresu może wskazywać na strach przed ciążą lub w sensie dosłownym – zwiastuje pojawienie się menstruacji. Również w znaczeniu alternatywnym – okres w marzeniu sennym może wskazywać na podświadome wypieranie swojej kobiecej sfery życia. Także bolesny okres oznacza brak akceptacji swojej kobiecej natury. Co ciekawe, w snach mężczyzn sen o okresie może oznaczać marzenia o młodszej i bardziej atrakcyjnej kobiecie lub sen z tym motywem bezpośrednio wskazuje na utratę zainteresowania wobec własnej partnerki.

Okres

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów