Picie

Picie we śnie odnosi się do naszych uczuć, stanów emocjonalnych oraz zaspokajania pewnych potrzeb. Największe znaczenie dla interpretacji snu ma smak trunku: jeśli jest w porządku, dostarcza nam rozkoszy i działa pozytywnie (leczniczo, pobudzająco, odprężająco) sen należy traktować jako pozytywny znak. Natomiast gorzkie lub zepsute napoje we śnie symbolizują przykre chwile, które przyniosą łzy i rozczarowanie. Duże znaczenie ma też rodzaj trunku.

Picie wody we śnie

Czysta woda kojarzona jest z uzdrowieniem, regeneracją sił oraz oczyszczeniem. Brudna woda oznacza chorobę, osłabienie, utratę sił witalnych.

Picie alkoholu

Picie alkoholu sugeruje, że tracimy kontrolę nad swoimi emocjami, relacjami z innymi ludźmi. Pijaństwo może być również aluzją, że uciekamy od kłopotów i odpowiedzialności.

W niektórych przypadkach sen o piciu alkoholu nie musi mieć jednak tak negatywnego znaczenia. Picie piwa lub wina można powiązać z dobrą zabawą, udanym życiem towarzyskim. Szampan oznacza, że wkrótce będziemy świętować jakiś sukces w życiu zawodowym lub osobistym.

Picie mleka

Picie mleka odnosi się do tęsknoty za beztroskimi czasami młodości, odzwierciedla też potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Inne znaczenie snu wskazuje jednak na dobre zdrowie i dobrobyt.

Oranżada

Picie oranżady czy innych słodkich napojów zwiastuje przyjemne doznania w naszym życiu, radość.

Krew

Picie krwi może symbolizować poprawę sił witalnych, wzmocnienie organizmu.

Kawa i herbata

Herbata, podobnie jak kawa często bywa spożywana ze znajomymi lub bliskimi, stąd należy ją traktować jako zapowiedź radosnych chwil, przyjemnie spędzonego czasu w doborowym towarzystwie. Sen sugeruje również, że osoby, które towarzysza nam w spożywaniu kawy lub herbaty są godne zaufania.

Jeśli śniący pije samotnie kawę lub herbatę może to być dla niego wskazówka, by spokojnie przemyśleć jakąś sytuację. Sen o aromatycznej kawie lub herbacie może tez zapowiadać orzeźwienie w naszym życiu.

Picie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów