Alkohol

Alkohol to napój, który towarzyszy ludziom od wieków – gasi pragnienie, pozwala zapomnieć o problemach czy dobrze się bawić. We śnie symbolizuje często siły duchowe, które mają wpływ na nasze zachowanie i postępowanie. Może to być odniesienie do samotniczego trybu życia i braku otwartości, ale i do uzależnienia się od innej osoby, od pewnych niezdrowych relacji. Warto przecież pamiętać, że alkohol nie tylko łączy i zbliża ludzi, ale też ich dzieli.

Z drugiej strony, sen o alkoholu może być symptomem, że zbyt trzeźwo oceniamy swoje sprawy życiowe, bez tak zwanej fantazji, która towarzyszy spożywaniu napojów wysokoprocentowych.

Warto pamiętać, że zbyt częste upijanie się może nam bardzo zaszkodzić, nie tylko w kwestiach zdrowotnych. Czasami sen o piciu może więc być bardzo łatwy do rozszyfrowania, zwłaszcza dla osób nadużywających alkoholu – należy się znacznie ograniczyć.

Sen o alkoholu może też mieć inne znaczenia, zależnie od kontekstu. Picie z kobietą symbolizuje gorące uczucie, upojenie erotyczne. Spożywanie alkoholu w towarzystwie to znak, że zbyt mało czasu poświęcamy przyjaciołom. Jeśli śniący tańczy pijany ze szczęścia wtedy zwiastuje to powód do świętowania.

Warto pamiętać, że słowo alkohol odnosi się do różnych trunków. Zobaczmy więc, co oznacza picie piwa, szampana lub wina.

Sen o pijanym człowieku może mieć różne znaczenia:

Alkohol

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów