Pies

Pies określany jest jako najlepszy przyjaciel człowieka, nie tylko dlatego że jako pierwsze zwierzę zostało przez niego udomowione. Dobrej osobie potrafi się odwdzięczyć wiernością, miłością, opieką, ochroną, przewodnictwem. W naszych snach snach te sympatyczne czworonogi pojawiają się bardzo często, choć z racji różnorodności gatunków i charakterów tych zwierząt nie sposób wskazać jednego ogólnego znaczenia snu. 

Co oznacza pies we śnie?

Można przyjąć, że psy pojawiające się w pozytywnym kontekście symbolizują wiernego przyjaciela, partnera życiowego lub zachęcają do tego, by w jakiejś sprawie kierować się intuicją i przeczuciem. Jeśli natomiast sen o psie jest niepokojący, wtedy może to mieć związek z naiwnością, zdradą, niskimi popędami, zwierzęcymi instynktami, brutalnością, bezwzględnością.

W wyszukiwarkach internetowych fraza “sennik pies” jest jedną z tych najbardziej popularnych spośród zapytań związanych z sennikiem i znaczeniem snu. Jednak interpretacja snu zależy jeszcze od kilku cech dodatkowych - zazwyczaj chodzi o wygląd tj. umaszczenia czy wielkość, rasy lub wieku psa, zachowanie psa w śnie oraz liczebność zwierząt.

Widzieć psa we śnie

Widok psa zapowiada, że nawiążemy wkrótce nową, ciekawą znajomość.

Dla kobiety widok psa we śnie jest bardzo pomyślnym znakiem, że jej partner życiowy jest jej wierny. Wyjątkiem może być jednak niepokojący sen o czarnym psie, który kojarzony jest ze zdradą.

Gdy widzimy psa podczas polowania, to jest dobry znak, że dzięki pracowitości i wytrwałości dojdziemy do sukcesów. 

Widzieć psy i koty w pozornie przyjaznej sytuacji, która niespodziewanie przeobraża się w walkę zapowiada klęskę w miłości lub sprawach zawodowych, chyba, że uda ci się rozpędzić walczące zwierzęta.

Umaszczenie psa

Czarny pies - osoba jest zdradzana lub otoczona fałszywymi przyjaciółmi. Stale powracający w snach czarny pies świadczy o twoich niepowodzeniach.

Biały pies obrazuje idealnie szczęśliwy związek lub wieści, że w krótkim czasie uzyskasz znaczną sumę pieniędzy w wyniku udanej transakcji lub wygranej w grze lub loterii. Widok przyjacielsko usposobionego białego psa zbliżającego się do śniącego jest także zapowiedzią pomyślnych interesów lub inicjatyw miłosnych. Dla młodej kobiety taki sen to wróżba wczesnego małżeństwa.

Rudy pies lub jasnobrązowy to bardzo dobry zwiastun w związkach uczuciowych.

Brązowy pies sugeruje, że ktoś w naszym otoczeniu nie jest do nas przekonany lub nam nie ufa.

Szary pies oznacza, że na naszym najlepszym przyjacielu rzeczywiście możemy polegać i ufać mu w każdej kwestii.

Mały lub duży pies we śnie

Mały pies może odnosić się do naszej pozycji w grupie/środowisku, jest też ostrzeżeniem, by na siebie uważać, gdyż ktoś będzie chciał zrobić nam krzywdę.

Duży, spasiony pies sugeruje, że oddalamy się od naszego partnera.

Jeśli w śnie młoda kobieta widzi dużego psa pokroju doga angielskiego, to jest to wróżba, że poślubi mądrego i wyrozumiałego mężczyznę.

Małe pieski zapowiadają nowy projekt, ciekawy pomysł lub wizytę niespodziewanych gości. Sen o psach szczeniakach jest też czasem odczytywany jako przejaw ogromnego podniecenia seksualnego i pragnienia  zaspokojenia tego popędu w jakikolwiek sposób.

Maleńkie rasowe szczeniaki zwykle oznaczają początek wielkiej miłości.

Rasa psa

Bernardyn czy owczarek podhalański mogą symbolizować osobę, która jest gotów skoczyć za nami w ogień.

Sen o rasowym psie, na przykład pekińczyku czy yorku może odnosić się do wyniosłej natury śniącego, jego związków z pełnym przepychu środowiskiem.

Pies gończy jest ostrzeżeniem przed kłopotami z prawem, na przykład pozwem sądowym.

Pies myśliwski oznacza zapowiedź, że mimo silnej konkurencji wygrasz nie tylko wyścig.

Owczarki niemieckie są strażnikami uczciwości i honoru. Wilczur we śnie oznacza to, że ostatnio na twojej reputacji pojawiła się fałszywa skaza i bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, co to jest, abyś mógł wyeliminować wszelkie problemy, które mogą z niego wyniknąć, zanim wpłynie to negatywnie na twoje życie

Piękny, przyjazny czworonóg symbolizuje partnera, przyjaciela lub inną bliską osobę, która jest wobec ciebie szczera i darzy cię przywiązaniem.

Luksusowy pies wróży bardzo przyjemne życie. Kundel czy inny średniej wielkości wielorasowiec to także szczęśliwy znak i oznacza wierność, która ci towarzyszy.

Widziany we śnie piesek pokojowy przypomina ci o wiernym przyjacielu, na którego zawsze możesz liczyć.

Agresywny pies, szczucie psem, szczekanie psa

Pies, który jest w stosunku do śniącego agresywny odzwierciedla wroga, nieprzyjaciela lub własne niekontrolowane popędy. Jeśli zostaliśmy napadnięci przez psa, wtedy przygotujmy się na niebezpieczeństwo, awanturę rodzinną lub nieprzyjemne plotki, które mogą ci poważnie zaszkodzić. Pies warczący z kłami to ostrzeżenie przed poważnym schorzeniem, wymagającym długotrwałego leczenia. Słyszeć we śnie warczące psy - będziesz na łasce nieuczciwych ludzi, spodziewaj się nieprzyjemnej sytuacji w domu.

Według sennika staropolskiego sen o szczekającym psie zwiastuje chorobę.

Jeżeli śniący szczuje psa, jest to ostrzeżenie, że spotka go przykrość. Jeśli szczujesz kogoś psem, prawdopodobnie w najbliższym czasie przysporzysz sobie nowych wrogów.

Gryzące się psy oznaczają kłótnie w rodzinie.

Jeżeli ugryzł nas we śnie pies, jest to ostrzeżenie przed chorobą zakaźną lub oznaka, że ktoś komu bezgranicznie wierzysz, zdradzi cię.

Gdy odpierasz atakującego psa oznacza to złośliwego lub fałszywego przyjaciela.

Groźny lub wściekły pies także symbolizuje nieprzyjaciela.

Sfora psów, sen o kilku psach

Stado psów jest korzystnym znakiem, jeśli oczywiście nie atakują one śniącego. Sen symbolizuje szczęście w interesach, dobre decyzje podejmowane w prawdziwym życiu.

Dwa bawiące się psy to znak harmonii, zgody. Natomiast jeśli psy ze sobą walczą, to zwiastuje to kłótnie i drobne nieporozumienia z partnerem.

Widok licznych psów na ulicy czasem też jest tłumaczony jako oznaka konfliktu lub plotek przeciwko twojej osobie.

Biegnący pies, goniący pies lub bieganie za psem

Jeżeli motywem snu jest pies goniący za suką, wtedy może to odnosić się do tajemnic i problemów w naszym związku.

Gdy pies goni kota, odzwierciedla to jakieś domowe nieporozumienia, awantury.

Jeśli we śnie widzisz psy goniące lisa lub inną zwierzynę łowną, to możesz spodziewać się znacznego ożywienia we wszystkich sprawach.

Gdy śniący goni psa, odzwierciedla to jego pogoń za wysokim stanowiskiem, karierą.

Gdy śniący ucieka przed psami, wtedy oznacza to, że ma predyspozycje do liderowania, przewodzenia.

Jeśli goni cię pies agresywny lub smutny to może to też być prognostyk samotności przez ciebie zawinionej - przyjaciel cię potrzebuje a ty okazujesz chłód i sztuczność.

Psia buda, śpiący pies

Psia buda oznacza dla śniącego, że „zejdzie na psy” lub czeka go „psi los”.

Śpiący pies odzwierciedla dobre samopoczucie lub wskazuje na potrzebę odpoczynku i relaksu.

Inne sytuacje z psem

Jeśli pies pojawił się nagle we śnie i prowadzi nas, może to być wskazówka do rozwiązania jakiegoś problemu czy zadania.

Pies na łańcuchu symbolizuje instynkty, które są pod naszą kontrolą. Uwiązany pies jest także ostrzeżeniem przed złodziejem.

Pies na smyczy może dotyczyć prób kontrolowania miłości i lojalności. Inna osoba na smyczy jest symbolem próby pohamowania cech reprezentowanych przez aspekty charakteru tej osoby.

Wyjący pies to motyw senny oznaczający niebezpieczeństwo. Ujadanie psa we śnie czasem jest interpretowana jako zapowiedź długiej rozłąki z przyjacielem lub nawet jego śmierci.

Śliniący się pies to zapowiedź przegranej w wytoczonej ci sprawie sądowej.

Własny pies we śnie

Osobno trzeba potraktować sny o własnych pupilach – z racji tego, że darzymy je wielką sympatią oraz spędzamy z nimi wiele czasu, z naturalnych względów pojawiają się one w naszych nocnych fantazjach.

Bawienie się we śnie z czworonogiem oznacza, że powinniśmy pogodzić się z kimś bliskim.

Karmienie psa we śnie zapowiada poprawę naszego losu.

Sen o podróży w towarzystwie psa oznacza wiernych przyjaciół i pomyślne przedsięwzięcia.

Kupa psa

W senniku babilońskim napisano, że widok kilku lub kilkunastu kup jest zapowiedzią zdobycia majątku. Widok kupy psa jest interpretowany jako symbol szczęścia, które będzie wspierać podejmowane decyzje.

Śnienie o wejściu w psią kupę może odzwierciedlać uczucia na swój temat, stwarzając sobie problem z powodu braku dostatecznej odpowiedzialności. Zły osąd, który doprowadził do wstydliwego problemu, który należy z szacunkiem rozwiązać. Zatem kupa psa to take może być znak, że musisz być bardziej ostrożna, myśleć więcej, zanim podejmiesz działanie, i okazywać więcej szacunku innym. Potrzeba rozważenia konsekwencji przyjemności lub udowodnienia swojej wartości w niebezpieczny sposób.

Zgubić lub znaleźć psa, przygarnąć psa

Utrata psa we śnie jest tak samo smutna, jak w rzeczywistości. Często widząc taką wizję, człowiek wstaje z łóżka z uczuciem niepokoju w duszy. Taki sen przewiduje utratę czegoś cennego w życiu śniącego. Ale to nie dotyczy sfery materialnej, ale duchowej.

Gdy we śnie udaje ci się znaleźć psa w obcym miejscu i przyprowadzasz go do domu, to jest to zwiastun dobrych wiadomości.

Jeśli wzięliśmy do domu psa z ulicy, wtedy sen taki oznacza szczęście i dobre nowiny.

Pchły u psa

Widok pcheł u psa jest przepowiednią o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Sen o pchłach zwykle świadczy o zamęcie panującym w życiu śniącego. Duża niepewność w działaniu, nieprecyzyjne cele sprawia, że popadasz w kłopoty i nie jesteś w stanie planować rozsądnie swoich posunięć. Sen o pchłach może zapowiadać także, że zostaniesz sprowokowany do gniewu lub zemsty z powodu manipulacji osób znajdujących się blisko ciebie.

Choroba lub śmierć psa

Chory pies jest sygnałem ostrzegawczym przed dolegliwościami zdrowotnymi kogoś bliskiego. Wynędzniały lub zabiedzony pies symbolizuje niepowodzenie w interesach lub chorobę wśród dzieci.

Martwy pies jest bardzo niekorzystnym symbolem - oznacza, że brak nam instynktu zachowawczego, a wokół nas jest wielu nieżyczliwych ludzi. Może też sygnałem zagrożenia zdrowia.

Gdy śniący zabija we śnie psa, jest to znak nadchodzących kłopotów.

Otruty pies jest sygnałem ostrzegawczym, że w naszym związku lub rodzinie mają miejsce niezrozumiałe sytuacje, panują zatrute relacje. Jeśli otruty pies we śnie nie należy do ciebie, to najlepiej powstrzymaj się od plotek lub obgadywania, gdyż oszczerstwa wrócą do ciebie niczym bumerang.

Pies

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów