Kot

Koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych, choć mają również drapieżną naturę. Ludziom towarzyszą od tysięcy lat, a w przeszłości były zarówno obiektem kultu i uwielbienia, jak i stworzeniem kojarzonym z przebiegłością, nieszczęściem oraz czarownicami. Kot więc pojawia się w ludzkich snach od zawsze i w różnym kontekście, ale nawet dziś trudno wskazać jedno, ogólne znaczenie snu. Wydaje się jednak, że najczęściej sprawdzającym się proroctwem jest to, które kota kojarzy z fałszywymi przyjaciółmi, pechem, zagrożeniem. Koty są sprytne, drapieżne i niebezpieczne, dlatego ludzi o takich cechach należy unikać, a na pewno nie wchodzić z nimi w żadne konszachty.

Sen o kocie często jest przestrogą dla śniącego, ale może mieć też zupełnie inne oblicze. W mitologii egipskiej uznawany był za święte stworzenie, towarzyszył bogini Bastet, patronce małżeństwa, radości zmysłów. Dlatego kotkę postrzega się jako symbol seksualności, kobiecości, płodności, emocjonalności. W zależności od płci, sen ma wtedy różne znaczenie - dla pań dzika kotka będzie odzwierciedleniem popędu płciowego, skrywanych żądz, natomiast dla panów będzie to obraz kobiety, którą pragną zdobyć.

Kot jest zwierzęciem, który chodzi własnymi drogami, dlatego też sen może obrazować niezależność, samodzielność, ale czasami i samotność śniącego.

Szczegółowe znaczenie snu:

Kot

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów