Poronienie

Sen o poronieniu zazwyczaj jest związany z wieloma negatywnymi emocjami. Jeżeli nie odnosi się bezpośrednio do zagrożenia, to zazwyczaj może stanowić przestrogę przed zbyt śmiałymi planami lub zwiastuje porażkę. Często może oznaczać niepewność w swoich działaniach i brak chęci do podjęcia kolejnego kroku, zmierzającego do osiągnięcia celu. Jeżeli we śnie straciliśmy nienarodzone dziecko, to niedługo zdecydujemy się na realizację śmiałego planu lub przedsięwzięcia, które może zakończyć się dużym sukcesem oraz zyskiem.

Widok poronienia może stanowić przestrogę przed rozczarowaniem, które pojawi się w wyniku zawodu miłosnego lub kłopotów zawodowych. Poronienie także może oznaczać nadchodzące trudności lub próby, z którymi będzie musiała się zmierzyć osoba śniąca. Czasami sen o poronieniu może stanowić przestrogę przed utratą kogoś zaufanego lub czegoś cennego. Być może strata ta będzie związana z naturalną koleją rzeczy lub pojawi się w wyniku pochopnej i nieprzemyślanej decyzji. Jednak należy wiedzieć, że każda strata, którą zwiastuje poronienie, już nie wróci, więc należy przygotować się na chwile smutku lub rozczarowania. Także poronienie we śnie może stanowić projekcję lęku i strachu, szczególnie jeżeli osoba śniąca spodziewa się dziecka. Jeśli we śnie kobiety ciężarnej pojawia się sen o utracie nienarodzonego dziecka, to prawdopodobnie obawia się rzeczywistego poronienia lub sytuacji, w której może utracić swoje dziecko. Jednak należy pamiętać, że wraz z uspokojeniem emocji, sen o poronieniu już więcej może się nie zdarzyć.

Koszmar, w którym motywem jest poronienie przytrafia się przede wszystkim kobietom w ciąży. Choć trudno dojść do siebie po takim traumatycznym śnie, to jednak nie ma się czym martwić. Poronienie odzwierciedla po prostu lęk przed nieudanym porodem, ewentualnymi problemami. W ostateczności można go potraktować jako zachętę do jeszcze lepszego dbania o swoje zdrowie.

Dla osób, które nie spodziewają się potomstwa, sen niestety nie wróży nic dobrego. Śmierć nienarodzonego jeszcze dziecka jest prawdziwą traumą, dlatego koszmar o poronieniu oznacza utratę czegoś cennego, z czym będzie bardzo trudno się pogodzić.

Czasami poronienie we śnie odzwierciedla niepewność dotyczącą podejmowanych decyzji lub niezrealizowane plany.

Poronienie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów