Ciąża

Sen w którym pojawia się ciąża jest znakiem, że przechodzimy metamorfozę i rozwijamy się w dobrym kierunku – ciąża symbolizuje bowiem progres, kreatywność, nowe plany, pomysły i duży potencjał twórczy. Co ciekawe, sen może dotyczyć zarówno dziewczyny, jak i chłopaka. Co jednak z kobietami, które naprawdę są w ciąży? Dlatego już na wstępie warto podzielić interpretacje snu o ciąży na dwie części – dla kobiet ciężarnych i osób, które dzieci się jeszcze nie spodziewają.

Sennik dla kobiet w ciąży

Jeśli kobieta ma sny związane z ciążą, porodem czy poronieniem, to naturalnie odzwierciedlają one pojawiające się myśli i obawy dotyczące jej obecnego stanu. Dotyczy to szczególnie dziewczyn, dla których będzie to pierwsze dziecko. Lęk przed nieznaną dotąd sytuacją może znajdować swoje ujścia w fantazjach nocnych. Nie należy więc takich snów odbierać zbyt dosłownie, szczególnie tych niepomyślnych.

Zdarza się, że u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży podczas snu pojawiają się maleńkie stworzenia, zwierzęta, kwiaty, owoce, a także woda. W drugim trymestrze ciąży sny najczęściej odzwierciedlają lęk o zdrowie syna lub córki, bycie dobrą matką i poradzenie sobie z wychowaniem dziecka. W tym okresie powszechne są także marzenia o narodzinach potomka. W trzecim trymestrze ciąży, gdy ciało zmienia się i rośnie, czasami występują sny o wielorybach, słoniach, dinozaurach i innych wielkich stworzeniach. Podczas 9 miesięcy mogą też zdarzyć się koszmary związane z niewiernością lub śmiercią partnera.

To normalne, że kobiety w ciąży oraz ich partnerzy zastanawiają się nad tym, jaka będzie płeć dziecka. Według senników dziecko widziane na ramieniu mężczyzny zwiastuje urodzenie chłopca, natomiast na ramieniu kobiety dziewczynki. Zdarza się również, że we śnie ludzie zadają nam pytania związane z płcią dziecka, jednak nasze odpowiedzi również trzeba traktować przez pryzmat własnych „życzeń”.

Sennik dla osób bezdzietnych

Dla osób, które nie spodziewają się dzieci, sen o ciąży jest dość zaskakujący. Należy go jednak interpretować jako metaforę narodzin nowego pomysłu, idei, kierunku w jakim pragniemy podążać. Większość fantazji tego typu oznacza więc progres, kreatywność, okres obfitujący w pomyślne zdarzenia, jednak niektóre należy odbierać jako ostrzeżenie dotyczące naszego życia, w tym poronienie, aborcję czy komplikacje podczas „wyśnionej” ciąży.

Szczegółowe znaczenie snu:

Ciąża

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów