Pościel

Widok pościeli we śnie stanowi przestrogę przed lekceważeniem codziennych obowiązków, szczególnie że mogą okazać się wyjątkowo istotne w życiu osoby śniącej. Jeżeli widzimy uporządkowaną pościel, to musimy baczniej przykładać się do swojej codziennej pracy.

Bałagan lub zrzucona pościel przestrzega przed uciekaniem od zawodowych i domowych obowiązków. Jeśli we śnie pierzemy pościel, to niedługo będziemy zmuszeni do uporządkowania pewnych spraw, które mogą mieć znaczący wpływ na życie osoby śniącej. Jeżeli we śnie śpimy w białej i czystej pościeli, to możemy spodziewać się poprawy sytuacji materialnej oraz społecznej. Czasami sen o białej pościeli stanowi przestrogę przed rutyną w życiu i wskazuje na zachowanie większej spontaniczności wobec rzeczywistości. Często także ta sytuacja wskazuje na czyste sumienia oraz na przestrzegane wartości w życiu. Ale jeśli śpimy we śnie w brudnej i podartej pościeli, to być może odczuwamy duże kompleksy oraz cierpimy na niskie poczucie własnej wartości. Czasami także brudna pościel oznacza na odczuwany wstyd lub pewne sekrety, które próbujemy ukryć przed światem. Może nasze postępowanie nie było aż tak do końca uczciwe wobec bliskiej osoby?

Pościel może także odnosić się do życia rodzinnego, szczególnie jeżeli we śnie pojawia się dziecięca pościel. Może to odpowiedni czas na założenie własnej rodziny? A jeśli ten sen pojawia się u osób, które już mają rodzinę, to być może muszą zadbać o relację między domownikami, szczególnie że prawdopodobnie niektóre sprawy rodzinne zostały zaniedbane.

Sennik pościel - znaczenie snu

Leżenie w czystej pościeli sprawia, że człowiek staje się rozluźniony i posiada większe poczucie komfortu. Pozytywne znaczenie kołdry we śnie może być związane z wygodami i luksusem, poczuciem bezpieczeństwa, negatywne zaś z lenistwem i różnego rodzaju niedokończonymi sprawami. W tym drugim aspekcie sugeruje, iż aby cieszyć się spokojem należy doprowadzić je do końca.

Inne znaczenie snu:

Pościel

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów