Rozstanie

Co może oznaczać sen o rozstaniu, zakończeniu bliskiej relacji czy zerwaniu przyjaźni? Zazwyczaj sen o zerwaniu i rozstaniu może stanowić źródło ważnych informacji, dotyczących stosunku śpiącego do jego najbliższego otoczenia lub do partnera czy partnerki. Jeżeli we śnie widzimy rozstanie, to warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych ze snem, na przykład emocje, pojawiające się we śnie, kontekst sytuacji czy na naszą i drugiej osoby reakcję na zerwanie znajomości.

Symbolika rozstania w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, sen o rozstaniu może stanowić ważne źródło informacji, dotyczących naszego otoczenia lub naszego stosunku do danej relacji czy związku. Zazwyczaj sny o rozstaniu wzbudzają wiele emocji – od smutku, żalu, cierpienia aż do poczucia ulgi czy satysfakcji. Co ciekawe, sny o rozstaniu związane są naszymi potrzebami, pragnieniami czy marzeniami. W tym przypadku sen o rozstaniu może stanowić projekcję podświadomych potrzeb, dotyczących uwolnienia się z danego związku lub relacji. Także sny o rozstaniu mogą stanowić wyraz lęku i strachu przed utratą miłości, przyjaźni lub samotnością. Jeżeli we śnie widzimy rozstanie lub sami rozstajemy się z bliską osobą, to być może nasz stosunek w świecie rzeczywistym wpływa na pojawienie się określonego snu.

Jeżeli we śnie rozstajemy się z ukochaną osobą, to być może sen stanowi naszą reakcję na zagrożenie rozstania z partnerem. Może podświadomie odczuwamy, że koniec danego związku jest bliski, lecz próbujemy odsuwać u ukrywać te myśli przed samym sobą. A może to czas na analizę związku z bliską osobą, szczególnie że może odczuwamy rutynę, brak satysfakcji lub czujemy się w pewien sposób zniewoleni przez drugą osobę. Także sen o rozstaniu może dotyczyć naszych marzeń, planów czy działań. Jeśli we śnie widzimy rozstanie z bliską osobą, to prawdopodobnie nasze plany nie powiodą się i cóż, poniesiemy dotkliwą porażkę. W tej sytuacji warto jeszcze raz przeanalizować pewne decyzje, zwłaszcza że pośpiech nie jest najlepszym doradcą.

A co oznacza sen, w którym mimo smutnego rozstania, odczuwamy dużą ulgę? Jeżeli we śnie rozstanie wzbudza w nas emocje, takie jak szczęście, ulga, zadowolenie to być może podświadomie odczuwamy dużą potrzebę związaną z zakończeniem pewnych spraw w naszym życiu. Co ciekawe, poczucie ulgi może stanowić wskazówkę, aby zamknąć pewien etap w życiu i rozpocząć kolejny rozdział. Może to odpowiedni czas na radykalne zmiany w swoim życiu, a może warto skupić się rozwiązaniu pewnego konfliktu? Co ciekawe, sny o rozstaniu potrafią skłonić do pewnych i zdecydowanych działań, które odmienią życie śniącego. I choć może z tego powodu odczuwamy duży żal, to jednak pewne działania są niezbędne, aby osiągnąć sukces i szczęście. Nie warto kurczowo trzymać się przeszłości, szczególnie że to w przyszłości tkwi nadzieja. Warto pamiętać, że wszystko ma swój początek oraz koniec.

A jeżeli we śnie rozstaliśmy się z kimś i z tego powodu odczuwamy duże cierpienie, to być może podświadomie obawiamy się zerwania danej relacji i związku. Może odczuwamy strach przed zakończeniem pewnego związku lub nie wyobrażamy sobie życia bez bliskiej osoby? Czasami sen o cierpieniu z powodu rozstania związany jest z naszymi działaniami oraz postawami wobec otoczenia i naszego życia. Jeżeli we śnie rozstaliśmy się z bliską osobą i z tego powodu odczuwamy duże cierpienie, to być może nasz pesymizm zaczyna wpływać na naszą codzienność. Może negatywny stosunek do rzeczywistości sprawia, że pewne plany ponoszą porażkę, a my nie potrafimy cieszyć się z każdej chwili naszego życia? Często sen o cierpieniu z powodu rozstania stanowi ostrzeżenie przed uleganiem pewnym emocjom, które mogą stanowić źródło cierpienia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Może czas spojrzeć na pewne sprawy z dystansu, szczególnie że utrata kontroli nad emocjami raczej nie przyczyni się do osiągnięcia dużego sukcesu?

Również warto zwrócić uwagę na osobę, z którą rozstajemy się lub zrywamy związek. Jeżeli jest to nasz ukochany lub ukochana i z powodu rozstania odczuwamy dużą satysfakcję, to być może podświadomie odczuwamy dużą potrzebę związaną z odzyskaniem wolności. Ale jeżeli we śnie cierpimy z powodu tej sytuacji, to prawdopodobnie obawiamy się zakończenia związku. Podobne znaczenie mają sny w przypadku rozstań z matką, ojcem, rodzeństwem, przyjaciółmi czy innymi bliskimi osobami.

Inne znaczenie snu:

Rozstanie/rozwód dla par:

Rozstanie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów