Ubranie

Symbolika ubrań w snach jest bardzo bogata, ponieważ wyróżniamy co najmniej kilkanaście różnych części garderoby, do tego dochodzi rodzaj materiału, koloru czy kroju. W naszym senniku postaramy się więc jak najbliżej przedstawić ogólną interpretację snu o ubraniach, natomiast dokładne znaczenie spodni, bluzki, kapelusza czy bielizny we śnie znajdą Państwo w poszczególnych hasłach.

Noszone we śnie ubrania najczęściej reprezentują nasze aktualne samopoczucie, emocje, troski i radości. Zgodnie z powiedzeniem „jak cię widzą, tak cię piszą” sen o ubraniu może odnosić się do naszej opinii w społeczeństwie lub z kolei sugerować (wedle powiedzenia „nie szata zdobi człowieka”) że oceniamy innych po wyglądzie i pozorach, zamiast po czynach i charakterze.

Szczegółowe znaczenie snu:

Części garderoby:

W przypadku poszczególnych części garderoby należy się kierować ogólną interpretacją snu o ubraniach – jeśli więc spódnica, bielizna czy koszula sprawia, że czujemy się korzystnie, a samo ubranie jest w dobrym stanie (czyste, wygodne, ładne), to sen jest pozytywnym znakiem. Zniszczone i brudne ubrania sygnalizują natomiast kłopoty. W tym miejscu przedstawimy, jakiej sfery życia może dotyczyć konkretny ubiór.

Kapelusz

Kapelusz związany jest ze sferą psychiczno-duchową człowieka, reprezentuje jego poglądy, możliwości intelektualne, pomysły. Jeśli kapelusz jest nowy i wygodny, wtedy sen oznacza zdobycie uznania i szacunku. Gdy jednak nakrycie głowy jest stare i zniszczone, wtedy śniącego czekają duże wydatki i nietrafione decyzje. Kapelusz może też być próbą ukrycia prawdziwych uczuć lub sygnałem, by poukładać swoje chaotyczne myśli i pomysły w jedną całość. Zmienianie kapelusza oznacza, że wyrobimy sobie nowe poglądy na stare sprawy.

Bluzka

Bluzka odzwierciedla osobowość kobiety, podkreśla jej delikatność, wrażliwość lub też profesjonalizm.

Suknia

Suknia jest uniwersalnym symbolem kobiecości, dlatego sen o niej przydarza się przede wszystkim paniom. Piękna suknia wróży szczęście w miłości, pomyślne realizowanie się w roli żony czy matki. Podarta, zniszczona suknia sygnalizuje problemy emocjonalne, nieprzyjemności.

Rękawiczki:

Część garderoby, która służy nam do ocieplania lub ochrony dłoni ma bardzo ciekawą symbolikę w snach, dotyczącą relacji społeczno-kulturowych.

Pończochy

Inne

Kolor stroju:

Ubranie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów