Całować

Całowanie zazwyczaj jest przyjemną czynnością, świadczącą o bliskich relacjach, intymności oraz namiętności. To przez pocałunki wyrażamy głębokie uczucia lub wzmacniamy fundament miłości. Ale co oznacza całowanie?

Często to pocałunki związane są ze sferą erotyczną. Całując się wzbudzamy pożądanie i budujemy namiętną atmosferę. Jeżeli w marzeniach sennych pojawia się czynność związana z całowaniem, to być może odczuwamy potrzebę miłości, czułości lub namiętnych uniesień. Jednak należy pamiętać, że znaczenie snu zależy od kontekstu sytuacji, w którym pojawia się symbol pocałunku. Również część ciała, osoba całowana lub całująca wpływa na interpretację marzeń sennych. Na przykład całowanie się z bliską osobą, szczególnie partnerem lub partnerką, może zwiastować pomyślny okres w życiu lub szczęście w interesach.

Według Sennika Victorii Birgis, całowanie mężczyzny oznacza rozstrzygnięcie sporu lub konfliktu, zaś pocałunek z dziewczyną stanowi ostrzeżenie przed ryzykownymi decyzjami. Również Leksykon Symboli Marzeń Sennych pomaga w interpretacji snu. I tak pocałowanie matki oznacza tęsknotę za czułością oraz opiekuńczością, a pocałunek mężczyzny może symbolizować pożegnanie lub koniec pewnego etapu w życiu.

Całowanie starszej osoby zwiastuje rozczarowanie w sferze emocjonalnej, szczególnie w miłości. Uczucie przemija i choć wciąż kochamy, to jednak koniec miłości jest bliski. A pocałunek kobiety oznacza rozbudzenie sfery erotycznej i być może to zapowiedź nowej, ekscytującej znajomości. A co oznacza sen, w którym to nas ktoś całuje? Jeżeli zostaniemy obdarowani pocałunkiem, to możemy spodziewać się wyróżnienia lub zaszczytów. Ale należy wiedzieć, że pocałunek w czoło nawiązuje do judaszowego motywu i stanowi przestrogę przed fałszywymi przyjaciółmi, oszustwem lub nieszczerymi uczuciami.

Także pora dnia, w której widzimy pocałunek wpływa na interpretację snów. Gdy pocałunek ma miejsce w nocy lub w ciemnym miejscu, to grozi nam pewnie niebezpieczeństwo, zaś jeżeli w trakcie dnia, to nastanie pomyślny okres w naszym życiu.

Inne znaczenia snu

Całować

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów