Egzamin

Dla wielu osób egzamin jest równoznaczny z ogromnym stresem i odpowiedzialnością, dlatego studenci, maturzyści czy osoby mające przed sobą egzamin na prawo jazdy powinni odbierać sen jako naturalne odzwierciedlenie emocji przed nadchodzącym testem. Mogą go jednak zinterpretować według odwróconego klucza, czyli:

Wniosek – w przypadku pierwszego snu nie ma co panikować, jeśli natomiast we śnie bez problemu zdajemy egzamin, to lepiej jeszcze się pouczyć i utrwalić wiedzę.

Co z osobami, które nie mają w planach żadnego sprawdzianu? Egzamin jest odniesieniem do naszego życia, do różnych sytuacji, w których musimy się wykazać. Może to być nowa praca, debiut w roli ojca lub matki czy konieczność rozwiązania jakiegoś konfliktu. W tym przypadku interpretacja snu zależy tylko od samopoczucia śniącego – jeśli czuje się pewnie, wierzy w swoje umiejętności, to motyw egzaminu należy traktować jako gotowość do podjęcia wyzwania. Egzamin należy wtedy odbierać jako pozytywny znak dotyczący próby życiowej, dzięki której możemy iść naprzód. Gdy śniący ma inne odczucia, to sen jest symbolem lęku przed koniecznością sprawdzenia się i bycia ocenianym przez innych ludzi.Inne znaczenie snu:

Egzamin

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów