Szkoła

Szkoła w życiu każdego z nas odgrywa istotną rolę, ponieważ zdobywamy tam cenną wiedzę o sobie i o świecie, uczymy się funkcjonować w grupie oraz jesteśmy poddawani licznym sprawdzianom, nie tylko przez nauczycieli. Lekcje wypełniają praktycznie cały okres dzieciństwa i dojrzewania stąd też ze szkołą wiąże się wiele wspomnień. Sny o szkole łączą ze sobą to wszystko w jedną całość, serwując lekcje, która może przydać się w naszym życiu. Prezentujemy więc „ściągę” jak interpretować poszczególne wizje senne – kiedy jesteśmy na lekcji, dostajemy oceny, piszemy sprawdzian, ściągamy czy wagarujemy.

Szczegółowe znaczenie snu:

Oto nasze propozycje interpretacji snów dotyczące poszczególnych przedmiotów.

Język polski

Sen o języku polskim wskazuje, by więcej uwagi przykładać do poprawnej pisowni i sposobu wypowiadania się, zwiększania elokwencji. Dla osób, które nie czytają książek jest to sygnał, by jak najszybciej nadrobić wstydliwe zaległości.

Historia

Lekcja historii może mieć dosłowne i metaforyczne znaczenie. W tym pierwszym sen wskazuje na potrzebę zaznajomienia się z dziejami naszego kraju, nazwiskami bohaterów walczących za jego niepodległość, wielkich odkrywców. W przenośni sen o lekcji historii jest wskazówką dla śniącego, by uczyć się na własnych błędach, wyciągać lekcje z przeszłości, bowiem historia lubi się powtarzać...

Matematyka

Sen o lekcji matematyki oznacza, że wkrótce się wzbogacimy. Jeśli jednak nie możemy rozwiązać jakiegoś równania, wtedy może to sygnalizować problemy z finansami i rachunkami do zapłacenia.

Język obcy

Gdy uczymy się języka angielskiego czy niemieckiego, to sen zachęca nas, by również w prawdziwym życiu nauczyć się chociaż jednego z nich. Alternatywnie sen o lekcji języka obcego może sugerować, by z respektem traktować poglądy innych ludzi.

Muzyka

Sen o muzyce, widok kluczy wiolinowych i rozpisanych nut w zeszycie może wskazywać na wewnętrzną harmonię, umiejętność słuchania innych ludzi.

Geografia

Sen o lekcji geografii zachęca do częstszych podróży - niekoniecznie musi to być Egipt czy Paryż. Dużo ciekawych zabytków i miejsc znajduje się również w pobliżu miejsca naszego zamieszkania, a taki wyjazd nie wymaga wielu środków finansowych.

Chemia

Chemia wyraźnie odnosi się do relacji panujących w naszym życiu z kolegami, rodziną, partnerem. Sen może podkreślać poprawne stosunki z otoczeniem, ale też wskazywać na jakiś toksyczny związek.

Wychowanie fizyczne

W tym przypadku nie trzeba być geniuszem, by wiedzieć, że sen odnosi się do naszej aktywności fizycznej. Jeśli więc zaniedbujemy codzienną gimnastykę lub nie uprawiamy żadnego sportu, sen sugeruje, by jak najszybciej to zmienić.

Godzina wychowawcza

Lekcja może odnosić się do wątpliwych sytuacji z naszego życia związanych z moralnością, niewłaściwym zachowaniem czy postępowaniem. Dla osób, które mają dzieci, sen może sugerować, by nie zaniedbywać wychowywania swoich pociech.

Szkoła

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów