Jajka

Jajko to jeden z najstarszych symboli pojawiających się w ludzkich snach. Już pradawne ludy wierzyły, że wszechświat jest ogromnym jajem stworzonym przez Boga. Słowianie postrzegali jajko jako symbol płodności, nowego życia, pierwotnego kosmosu, zmartwychwstania oraz jako amulet chroniący przed złem. Sen o jajku może więc odzwierciedlać naprawdę ważne wydarzenia w życiu śniącego, łącznie z rychłymi narodzinami potomka. Jajo stanowi przecież zarodek życia dla ptaków, gadów czy ryb, wyraża także początek każdej rzeczy, która będzie trwała.

Jakby nie spojrzeć na jajko, zawsze kojarzy się ono z czymś pozytywnym. Odbiegając od religijno- kulturowych konotacji, jest to przysmak milionów ludzi na całym świecie, do tego będący bogatym źródłem substancji odżywczych.

Czy sen o jajku zawsze należy odbierać korzystnie? Niekoniecznie, szczególnie gdy jest zepsute, zgniłe, niesmaczne czy rozbite. Koszmar może zwiastować wtedy porażkę, upadek, rozczarowanie, a nawet poronienie. Podobnie będzie, gdy ktoś rzuca w nas jajkami.

W dalszej części artykułu przedstawimy Państwu jak tłumaczyć poszczególne sny z jajkami.

Potrawy z jajek

Jajka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów