Książka

Książki stanowią najcenniejsze źródło wiedzy dla człowieka – zarówno dla pojedynczych jednostek, jak i całej ludzkości. Towarzyszą nam często już w kołysce, dostarczając pierwszych informacji o otaczającym świecie. To, w jaki sposób korzystamy z nich w czasach szkolnych determinuje z kolei naszą przyszłość, wyznacza jakość życia. Książki są więc czymś kultowym, a zarazem bardzo powszechnym, dlatego też nierzadko pojawiają się w ludzkich snach. Czy jest to dobry znak? Zdecydowanie tak, choć znajdzie się kilka odstępstw od tej reguły.

Najważniejsze wskazówki do odczytania snu o książce znajdują się w jej tytule i oczywiście samej treści. To, co wyczytamy należy skonfrontować z naszym życiem, czasami nawet wszystko jest podane jak na tacy. Jeśli nie, warto zwrócić uwagę na rodzaj książki, autora i sytuację, w jakich pojawia się ten przedmiot. Książka historyczna może odnosić się na przykład do przeszłości, a dziecięca do naszego potomstwa, młodszego rodzeństwa lub wspomnień z dzieciństwa.

Książki jako źródło wiedzy i informacji reprezentują bogactwo intelektualne, twórczość, płodność naukową. Symbol ten jest więc bardzo szczęśliwy dla pisarzy, dziennikarzy, nauczycieli czy studentów, czyli dla tych, którym książka towarzyszy na co dzień.

Gdy śniący ma problem z przeczytaniem druku lub książka jest zniszczona, wtedy powinien spodziewać się przeszkód w codziennym życiu, niejasnych sytuacji. Nudna, nieaktualna książka może z kolei symbolizować to co minęło w naszym życiu.

Szczegółowe znaczenie snu:

Książka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów