Gazeta

Prasa dostarcza ludziom wiedzy na rożne tematy, dlatego interpretacja snu, w którym widzimy gazetę czy czasopismo zależy w dużej mierze od tego, co się w nich znajduje. Jeśli jesteśmy w stanie przeczytać informacje zamieszczone w gazecie, wtedy należy traktować to jako podstawową wskazówkę do odczytania znaczenia snu.

Tabloid może przynosić sensacyjne informacje, nie zawsze prawdziwe. Poważne czasopismo z kolei będzie dokładnie zbadanym źródłem wiedzy. Lokalna gazeta we śnie obrazuje natomiast, że informacje których potrzebujemy są na wyciągniecie ręki.
Jeżeli motywem jest dziennik, to fantazję można odbierać jako nowości, na które warto zwrócić uwagę lub jest to znak, że w najbliższych dniach dostaniemy ważną wiadomość. Gdy przeglądamy prasę plotkarską, wtedy sen jest wyrazem pragnienia sławy i popularności, a także chęci utrzymania o sobie dobrej opinii.

Negatywne znaczenie gazety we śnie jest związane z lękiem przed ujawnieniem jakiegoś sekretu, który wolelibyśmy utrzymać w tajemnicy. Motyw gazety może być też przestrogą, że nie przywiązujemy uwagi do tego, co się dzieje wokół nas.Inne znaczenie snu:

Gazeta

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów