Bilet

Bilet stanowi kartę wstępu do autobusu, kina, na stadion czy koncert. We śnie ma on jednak szersze znaczenie, gdyż wiąże się z życiowymi zmianami i podjęciem ważnej decyzji.

Bilet symbolizuje dokonanie istotnych wyborów przez śniącego, które będą miały wpływ na przyszłość. Jako przykład można tutaj podać ludzi, którzy wyjeżdżają z Polski zagranicę w celach zarobkowych. Często to właśnie kupno prawdziwego biletu jest przypieczętowaniem decyzji o wylocie/wyjeździe, co wiąże się z poważnymi zmianami w życiu. Sen o bilecie na pociąg, samolot czy autobus jest tego odzwierciedleniem. Czasami jest to też wskazówka, która podpowiada, że pewne sprawy trzeba zamknąć, ostatecznie rozwiązać, by móc iść do przodu. Gdy śni nam się sen o bilecie w jedną stronę, to znaczy to tylko jedno – podjęta decyzja będzie nieodwracalna.

Gdy zdarza się, że śniący kupił bilet i czeka na peronie lub przystanku na środek transportu, należy rozumieć to jako symbol oczekiwania na dokonanie się zmiany. Jest to o tyle ważne, że jeśli autobus nie przyjeżdża, wtedy sen jest wyraźną aluzją do stagnacji w naszym życiu. W tym kontekście pozytywnym snem oznaczającym progres będzie skasowanie biletu.

Gdy głównym motywem naszej fantazji jest kupowanie biletu, to dla śniącego podświadoma informacja, że należy być cierpliwym. Brak konsekwencji może skutkować niepowodzeniami i straceniem szansy na sukces. Wtedy według sennika najprawdopodobniej przyśni nam się zgubienie biletu, gdyż to symbol zmarnowanej okazji.

Sen, w którym motywem jest bilet do kina, teatru czy opery sugeruje nam, że jesteśmy nostalgiczni. Wciąż za czymś tęsknimy – za ludźmi lub za przygodami. Bilet może też symbolizować, że powinniśmy być bardziej obiektywni w życiu. Czasami sen, w którym kupujemy wejściówkę na wydarzenie rozrywkowe lub sportowe odzwierciedla po prostu potrzebę dobrej zabawy, odprężenia się.

Sen o bilecie może odzwierciedlać też nasze niepokoje związane z podróżą, np. gdy będziemy po raz pierwszy lecieć samolotem czy płynąć statkiem.

Bilet

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów