Lew

Lew to jeden z najgroźniejszych ssaków zamieszkujących naszą planetę. Już w czasach starożytnych uważano go za symbol pierwotnej siły, a dziś uchodzi za króla wszystkich zwierząt. Sen o lwie związany jest więc często z takimi pojęciami jak władza, duma, dominacja, odwaga, męskość, siła, wigor seksualny. Bardzo dużo zależy od kontekstu snu – co innego bowiem znaczy być lwem czy widzieć go w klatce, niż na przykład walka z tym drapieżnym ssakiem. Lew należy do pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich, więc spotkanie z nim we śnie można traktować jako zwiastun poważnych potyczek i zadań do wykonania.

Szczegółowe znaczenie snu:

Symbolika lwa we śnie

Często postać lwa interpretowana jest jako znak ściśle związany ze słońcem i jako wyraz pierwotnej siły wobec codziennych spraw. Również postać lwa jest związana z naszą sferą seksualną i bywa, że lew jest utożsamiany z erotycznym wigorem lub fantazjami seksualnymi. I jeśli w marzeniu sennym widzimy dostojnego lwa, to być może wewnętrznie odczuwamy potrzebę wolności i osiągnięcia niezależności. Jeśli zaś, osoba śniąca widzi, że zaczyna poskramiać lwa, to być może panuje nad swoimi instynktami i nie pozwala na dominację swoich seksualnych potrzeb nad innymi pragnieniami. Również sen o panowaniu nad lwem oznacza dużą siłę wewnętrzną lub o ogromnej odwadze wobec codziennych trudności. Ale uwaga! Sen o tym, jak pieścimy lub głaszczemy lwa wskazuje na nasze postępowanie wobec swoich przełożonych. Taka sytuacja oznacza podlizywanie się znaczącym osobom lub szukanie poparcia dla swoich planów.

Jeśli w marzeniu sennym zmagamy się z lwem, to być może w sferze psychicznej prowadzimy walkę z podświadomymi instynktami lub pragnieniami. Często walka z lwem oznacza w sposób dosłowny walkę z własną naturą lub osobowością. A jeżeli we śnie uciekamy przed lwem, to być może odczuwamy duży lęk przed utratą kontroli nad swoimi pragnieniami i potrzebami. Wolimy wybrać ucieczkę niż walkę z pierwotną naturą. Co ważne sen o ucieczce przed lwem wskazuje na także na rzeczywiste zagrożenie, które może pojawić się w niedługim czasie w życiu osoby śniącej.

Ważna jest również płeć osoby śniącej, w której śnie pojawiła się postać lwa. Zazwyczaj dla mężczyzn lew może wskazywać na próby dominacji w związku lub potrzebę sprawowania władzy. Dla kobiet sen o lwie oznacza sferę seksualną, agresję mężczyzn lub w przypadku widoku lwicy – potrzebę macierzyństwa. Także uważa się, że w przypadku kobiet, sen o lwie może stanowić podświadomy strach o utracie szacunku wobec partnera lub lęku przed pewnymi dominującymi zachowaniami.

Również powszechnie uważa się, że sen o lwie stanowi zapowiedź szczęśliwej odmiany losu, świetne wykształcenie lub szybką karierą, a w przypadku ryczącego lwa – zawistnych nieprzyjaciół. 

Lew może także oznaczać wewnętrzną potrzebę dominowania i sprawowania władzy nad otoczeniem. A jeśli w marzeniu sennym, zabiliśmy lwa, to niedługo pokonamy poważne problemy, które od dawna negatywnie wpływały na życie osoby śniącej. Widok skóry lwa oznacza zaniedbanie bliskich przyjaciół lub osiągniecie szybkiego bogactwa, zaś agresywny lew stanowi ostrzeżenie przed utratą kontroli nad swoimi emocjami. Widok lwa w klatce oznacza uwięzienie swoich potrzeb i pragnień, zaś oswojony lew może stanowić zapowiedź konfliktu.

Sennik lew - znaczenie snu

Lew

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów