Krokodyl

Krokodyl jest bestią, której nigdy nie chcielibyśmy spotkać na swojej drodze. Nawet w snach budzi lęk i grozę, dlatego po takim koszmarze należy mieć się na baczności.

W starożytnym Egipcie krokodyl był związany ze światem podziemnym i królestwem zmarłych, więc jako jego strażnik może stanowić obraz realnej bariery, zapory na naszej życiowej drodze. Z racji tego, że jest to niezwykle groźny i bezlitosny gad, należy go postrzegać też jako odniesienie do zajadłego wroga, kogoś, kto nam zagraża. Taką interpretację przypisywać należy zwłaszcza koszmarom, w którym aligator nas atakuje, czy wręcz pożera.

Według pradawnych wierzeń krokodyl przed zabiciem swojej ofiary płakał z żalu, dlatego też popularne stwierdzenie „krokodyle łzy” przyjęło się jako symbol nieszczerości, hipokryzji i zakłamania. Sen może ostrzegać, że wokół nas czają się fałszywi i podstępni ludzie, być może to nawet ktoś z naszych bliższych znajomych. Z drugiej strony może też odzwierciedlać gadzią i dziką naturę śniącego, czyli jego niskie popędy, podstępność czy nieodpowiedni styl prowadzenia się.

Sen o krokodylu należy więc traktować jako ostrzeżenie przed zagrożeniem w naszym życiu – to jak radzimy sobie z tym agresywnym gadem, pomoże nam zinterpretować nocną wizję. Jeśli bowiem potrafimy zabić aligatora, czy chociaż się przed nim obronić, wtedy sen ma pozytywne znaczenie – będzie odzwierciedleniem siły i odwagi śniącego, czy też innych zalet tego gada, np. długowieczności.

Szczegółowe znaczenie snu:

Krokodyl

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów