Słoń

Co może oznaczać sen o słoniu? Zazwyczaj sny o słoniu potrafią przekazać wiele informacji, dotyczących życia osoby śniącej. Jednak należy pamiętać, że prawidłowa interpretacja snu w głównej mierze zależy od kontekstu sytuacji czy czynności związanych ze słoniem. Jeżeli chcemy poznać znaczenie snu o słoniu, to warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów.

Symbolika słonia w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, sen o słoniu może stanowić źródło ważnych informacji, dotyczących życia osoby śniącej. Co ciekawe, słoń w marzeniach sennych zazwyczaj jest utożsamiany z władzą, dominacją oraz potęgą. Bywa, że jeżeli we śnie widzimy słonia, to być może osoba śniąca odczuwa duże pragnienie sprawowania władzy nad innymi lub marzy o osiągnięciu wysokiego stanowiska. Jednak nie zawsze sen o słoniu może posiadać pozytywne znaczenie. Często sen o słoniu stanowi podświadomą projekcję naszego stosunku wobec rzeczywistości oraz wobec samych siebie. Tak więc słoń jest również utożsamianiu z ociężałością, powolnością w podejmowaniu decyzji czy wskazuje na bierną postawę wobec życia. Także słoń w marzeniu sennym może oznaczać stworzone przez nas mury, które mają chronić nas przed światem lub oznaczają chęć odgrodzenia się przed innymi. Może warto zastanowić się nad swoim stosunkiem wobec rzeczywistości oraz otoczenia, zwłaszcza że gruboskórność lub oschłość może przyczynić się do pojawienia się uczucia osamotnienia?

Co ciekawe, również w wierzeniach ludowych sen o słoniu należy do ważnych znaków przepowiadających przyszłość śniącego. Jeżeli we śnie widzimy pięknego słonia, to być może w niedługim czasie osiągniemy duży sukces lub pokonamy wszelkie przeszkody stojące na naszej drodze do szczęścia. Słoń we śnie to także zapowiedź szczęścia, sukcesów, silnego zdrowia oraz pomyślności we wszelkich sferach życia. Według niektórych źródeł, sen o słoniu może także odnosić się do potrzeb seksualnych, szczególnie kły oraz trąba, która stanowi symbol falliczny. A co może oznaczać sen o chorym słoniu? Jeżeli we śnie widzimy chorującego słonia, to być może w naszym życiu pojawią się duże problemy, zwłaszcza w sferze emocjonalnej. Może spotkamy się z dużym chłodem ze strony bliskiej osoby lub zaczniemy zastanawiać się nad przyszłością pewnej relacji?

Czasami we śnie możemy zobaczyć taniec słonia. Zazwyczaj taniec lub zabawa ze słoniem może wróżyć niespodziankę lub stanowi zapowiedź szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. Także taniec słonia oznacza odmianę losu lub pojawienie się szansy, dzięki której odmienimy swoje dotychczasowe życie. Może warto skorzystać z nadarzającej się okazji? A może w życiu śniącego pojawi się pewna osoba, dzięki której odkryje i zakosztuje uroków życia? Słoń we śnie może także stanowić zapowiedź wiernej przyjaźni lub trwałej miłości. Jeżeli we śnie mamy za towarzysza słonia, to nie tylko możemy oczekiwać szczęścia oraz pomyślności, ale także możemy liczyć na prawdziwą przyjaźń oraz miłość. Nie należy obawiać się niepewnej przyszłości, zwłaszcza że w każdej sytuacji otrzymamy wsparcie oraz pomoc ze strony naszych bliskich.

Także sen o słoniu może oznaczać spełnienie marzeń, dotyczących egzotycznych podróży lub wycieczki, dzięki której odzyskamy naszą energię życiową. Jeżeli czujemy się zmęczeni lub przytłoczeni pracą, to widok słonia we śnie zapowiada relaks, odpoczynek lub spełnienie marzeń, dotyczących przeżycia niezapomnianej przygody lub miłych chwil w gronie bliskich. A co może oznaczać sen, w którym widzimy słonia w pomieszczeniu lub pośród delikatnych przedmiotów? Tak jak według przysłowia, słoń w składzie porcelany nie wróży niczego dobrego. Sen o tym kontekście może odnosić się do naszej sytuacji rodzinnej lub zawodowej. Być może osoba śniąca czuje się niepewnie lub została zmuszona do pełnienia obowiązków, które ją przerastają. W tym przypadku sen o słoniu pośród delikatnych przedmiotów może ostrzegać przed lekkomyślnością, niezgrabnością lub może stanowić radę, aby zastanowić się nad swoim miejscem na ziemi, a także potrzebami związanymi ze szczęściem osoby śniącej.

A może oznaczać stado słoni? Jeżeli we śnie widzimy stado słoni, to być może w niedługim czasie osiągniemy duże bogactwo i cóż, nie musimy martwić się o sprawy finansowe. Stado słoni także oznacza szczęście, a im większe – tym większa pomyślność w naszym osobistym życiu. Może uda nam się zrealizować pewien ważny plan lub osiągniemy ogromny sukces? Także widok słonicy z małymi może oznaczać szczęście w sferze emocjonalnej lub osiągniecie stabilizacji życiowej. Zazwyczaj małe słonie wróżą powiększenie rodziny lub szczęście rodzinne. Może w niedługim czasie spotkamy prawdziwą miłość, dzięki której poczujemy chęć osiągnięcia stabilizacji życiowej? Również widok słonicy z małym oznacza miłość macierzyńską lub ogromną troskę i poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy martwić się problemami, ponieważ w każdej sytuacji swojego życia otrzymamy wsparcie ze strony najbliższych.

Również we śnie możemy zobaczyć słonia w niewoli. Zazwyczaj słoń w niewoli może oznaczać problemy w życiu osobistym lub kłopoty finansowe. Może osobie śniącej brakuje środków do osiągnięcia pewnego celu lub odczuwa duży deficyt energii życiowej. Również słoń w niewoli odnosi się do naszych uczuć, które tkwią w naszej podświadomej sferze psychiki. W tym przypadku, sen o zniewoleniu słonia oznacza zniewolenie duszy. Może śniący czuje się jak więzieniu lub nie może pogodzić się z pewną sytuacją lub zasadami społecznymi? To także znak, że nasze siły twórcze oraz energia zostały uwięzione przez niekorzystną sytuację lub zaniedbanie ze strony osoby śniącej. Należy pamiętać, że dzięki poświęconej uwadze, wytrwałości oraz cierpliwości osiągniemy każdy cel. Nie należy zapominać o twórczych siłach, tkwiących w duszy osoby śniącej. Również widok słonia w cyrku może stanowić przestrogę przed śmiesznością lub utratą niezależności. Może osoba śniąca odczuwa lęk przed byciem sobą i woli zrobić wszystko, aby przypodobać się innym? Tresura słonia może stanowić przestrogę przed nadmiernym uleganiem wpływom otoczenia. Może ktoś próbuje narzucić swoją wolę osobie śniącej?

Symbolika czynności związanych ze słoniem

Również duże znaczenie mają czynności związane ze słoniem, pojawiającym się w marzeniu sennym. Jeżeli we śnie jeździmy na słoniu, to być może w niedługim czasie spotka nas duże szczęście, szczególnie w sferze uczuciowej. Także jazda na słoniu oznacza sprawowanie kontroli nad swoim własnym życiem lub emocjami. Wiemy co chcemy osiągnąć i cóż, kontrolujemy sytuację. A jeśli we śnie karmimy słonia, to być może wobec innych przyjmujemy empatyczną postawę. Pomagamy każdej osobie potrzebującej pomocy i cóż, dobro innych stawiamy na pierwszym miejscu. W tej sytuacji traktujemy innych, tak jakbyśmy chcieli być traktowani. A warto pamiętać, że dobro przynosi dobro w różnej postaci. Również mycie słonia świadczy o naszym stosunku wobec otoczenia. Może potrafimy zadbać o potrzeby najbliższych, dzięki czemu odczuwamy duże szczęście w gronie najbliższych lub posiadamy prawdziwych przyjaciół?

Sennik słoń - znaczenie snu

Słoń wraz z lwem uważany jest za króla wszystkich zwierząt, jednak to ogromne stworzenie jest bardzo szanowane również przez ludzi. W Chinach, Indiach i Afryce symbolizuje władzę królewską, a na jego grzbiecie jeździł bóg grzmotów i deszczu Indra. Słoń to także symbol dobrobytu, płodności, szczęścia i długowieczności. Sen o słoniu należy więc traktować jako bardzo optymistyczną wróżbę na przyszłość, związaną z realizacją największych marzeń – doczekanie się potomka, awans w pracy czy kupno mieszkania. Wyjątkiem będzie koszmar, w którym słoń jest naszym wrogiem – zapowiada to bowiem starcie z wysoko postawionym i niebezpiecznym człowiekiem.

Inne znaczenie snu:

Słoń

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów