Płacz

Co oznacza sen, w którym pojawiają się łzy? Często sen o płaczu staje się źródłem wielu skrajnych emocji – od szczęścia po smutek i rozpacz. Łzy w marzeniu sennym mogą oczyszczać naszą duszę lub stanowić wyraz cierpienia, żalu czy nieszczęścia. A jeżeli chcemy prawidłowo zinterpretować sen o płaczu, to przede wszystkim należy zapamiętać takie szczegóły snu, jak emocje, kontekst sytuacji, czynności związane z płaczem lub osoby, które pojawiają się w naszym marzeniu sennym.

Symbolika płaczu w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, sny o płaczu są zazwyczaj związane z naszymi emocjami. Bywa, że mogą odnosić się do pozytywnych wydarzeń w naszym życiu lub wręcz przeciwnie, do nieszczęścia lub sytuacji, które mogą przyczynić się do cierpienia i smutku. Co ciekawe, jeżeli we śnie płaczemy ze szczęścia, to być może w nadchodzącym okresie życia spotka nas przyjemna niespodzianka lub otrzymamy szansę na odmianę swojego życia. Nie warto obawiać się przyszłości, szczególnie że płacz ze szczęścia wskazuje na rozwiązanie problemów, pokonanie osobistych przeszkód czy osiągniecie dużego sukcesu. Również płacz może odnosić się do osiągnięcia celu, szczególnie w sytuacji, gdy na swojej drodze spotkaliśmy wiele przeszkód i problemów. Łzy szczęścia mogą także wskazywać na oczyszczenie duszy z wielu negatywnych emocji. Może to już odpowiedni czas na pogodzenie się z przeszłością lub uświadomienia sobie prawdy na pewien temat. Co ciekawe, łzy szczęścia także oznaczają pogodzenie się z samym sobą i często wskazują na pokonanie osobistych kompleksów. Osoba śniąca wreszcie poczuje się dobrze sama ze sobą.

A co oznacza sen, w którym płaczemy bez wyraźnego powodu? Jeżeli we śnie płaczemy bez większego powodu, to niestety, ale w swoim życiu będziemy musieli podjąć walkę o swoje szczęście. Niewykluczone, że na naszej drodze pojawią się liczne problemy oraz trudności. Czasami płacz bez powodu w marzeniu sennym stanowi przestrogę przed pogorszeniem nastroju, stanami depresyjnymi lub wskazuje na zmartwienia oraz cierpienie. A jeśli w marzeniu sennym widzimy płaczącą osobę, to możemy spodziewać się awantury rodzinnej. Może niedługo wdamy się w konflikt z bliską osobą lub nasze zachowanie przyczyni się do wyrządzenia krzywdy przyjacielowi? Warto zastanowić się nad swoim postępowaniem oraz zachowaniem, szczególnie że czasami możemy nieświadomie zadać ból najbliższym. A co oznacza sen, w którym zanosimy się płaczem, wręcz histerycznym? Jeżeli w marzeniu sennym nie możemy przestać płakać, to w niedługim czasie przyznamy się do swoich czynów. Może już od dawna osoba śniąca odczuwa duże wyrzuty sumienia wobec bliskich, a może pragnie ukryć prawdę o sobie przed najbliższym otoczeniu? Co ciekawe, sen o histerycznym płaczu wskazuje na oczyszczenie duszy, sumienia i odzyskania radości z życia.

A co mogą oznaczać krwawe łzy? Jeżeli we śnie widzimy krwawe łzy, to musimy zaakceptować coś bolesnego w naszym życiu. Może już od dawna nie możemy pogodzić się z pewnymi wydarzeniami z przeszłości lub obawiamy się odkrycia pewnej tajemnicy rodzinnej? Jeżeli płaczemy krwawymi łzami, to być może w naszym wnętrzu toczy się prawdziwa burza emocji lub przeżywamy silnie konflikty wewnętrzne. A jeżeli we śnie płaczemy z radości lub ze śmiechu, to możemy spodziewać się wielu szczęśliwych chwil w naszym życiu. Niedługo nadejdzie wyjątkowy okres radości, szczęścia i pomyślności. A jeśli w marzeniu sennym widzimy pojedynczą łzę, to niestety, ale będziemy musieli zmagać się z pewnym problemem, który dość negatywnie wpływa na nasze życie codzienne. Także sen o dużej ilości łez może oznaczać utratę bliskiej osoby lub szybkie pogorszenie stanu zdrowia. Może to odpowiedni czas na zwrócenie większej uwagi na swoje zdrowie lub potrzeby bliskich osób? Także płacz i pocieszanie przez bliską osobę oznacza w marzeniu sennym otrzymanie wsparcia, pomocy ze strony najbliższych. To również potwierdzenie, że w każdej chwili swojego życia możemy liczyć na otrzymanie pomocy i wsparcia ze strony rodziny oraz przyjaciół. A jeżeli w marzeniu sennym doprowadziliśmy kogoś do płaczu, to być może przez nasze zachowanie wyrządzimy dużą krzywdę lub nie potrafimy przyznać się do popełnionego błędu.

A co może oznaczać sen, w którym płaczemy nad zmarłą osobą? Jeżeli we śnie płaczemy nad zmarłym, to możemy spodziewać się pozytywnej zmiany w swoim życiu. Niedługo nadejdzie wyjątkowo szczęśliwy czas, w którym osiągniemy wyznaczony cel.

Płacz

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów