Okulary

Co oznaczają okulary w marzeniu sennym? Co ciekawe, okulary we śnie również mogą poosiadać znaczenie podobne jak okna. Okulary pomagają nam lepiej widzieć oraz często, szczególnie we śnie mogą stanowić projekcję pewnych stanów psychicznych. Dlatego warto zapamiętać sen, w którym pojawiają się okulary oraz kontekst sytuacji.

Symbolika okularów

Jak już wspomniano, okulary w marzeniu sennym zazwyczaj odnoszą się do niepokoju wewnętrznego oraz zachęcają do skupienia się nad samym sobą. Może ostatnimi czasy osoba śniąca zachowała się niewłaściwie wobec najbliższego otoczenia, a może w duszy śniącego pojawiły się konflikty, które wpływają na życie teraźniejsze. Co ciekawe, sny o okularach mogą stanowić wskazówkę, aby lepiej przyjrzeć się pewnej sprawie, która od dawna budziła duży niepokój. Także okulary stanowią pomoc w rozwiązaniu poważnego konfliktu, szczególnie gdy nie potrafimy spojrzeć na problem z innej perspektywy niż dotychczasowa.

A co oznacza sen, w którym widzimy lub nosimy okulary?

Zazwyczaj noszenie okularów może stanowić przestrogę przed znalezieniem się w pechowej sytuacji, która będzie stanowiła realne zagrożenie. A jeżeli we śnie kupowaliśmy okulary, to musimy zachować ostrożność przed nowymi znajomościami. Często kupowanie okularów jest związane z niepewną sytuacją w świecie rzeczywistym, która wymaga innych rozwiązań niż dotychczasowe. A jeżeli we śnie zgubiliśmy parę okularów, to może osoba śniąca znajduje się w pewnym okresie swojego życia i cóż, potrzebuje wsparcia ze strony bliskich. Także zgubienie pary okularów wskazuje na przeżywane lęki ze względu na niepewną przyszłość i ryzykowną sytuację. Może to odpowiedni czas, aby spojrzeć na swoje lęki z innej perspektywy, a może to czas odróżnić prawdę od iluzji?

Czasami we śnie mogą pojawiać się stłuczone okulary. Jeżeli we śnie widzimy stłuczone okulary, to może zachowanie osoby śniącej jest wyjątkowo sprzeczne z postawami i przekonaniami otoczenia. Również stłuczone szkła mogą wskazywać na to, że osoba śniąca nie chce zobaczyć prawdy i przekonać się, że żyje iluzjami i złudnymi nadziejami. A jeżeli we śnie to osoba śniąca potłukła okulary, to być może w świecie rzeczywistym śniący nie chce znać prawdy lub przyczyni się do wywołania dużego konfliktu. Co ciekawe, ważny jest także kolor okularów. Jeżeli we śnie nosimy zielone okulary, to możemy spodziewać się wyjątkowo szczęśliwego okres w interesach i osobistych sprawach. Zieleń to także kolor nadziei, spokoju oraz odprężenia. Dlatego zielony kolor okularów może oznaczać wyjątkowo pomyślny okres w życiu osoby śniącej. Różowe okulary wskazują na życie marzeniami, złudnymi iluzjami lub uciekaniem od prawdy. Może to czas spojrzeć na swoje sprawy, otoczenie lub postawy z innej perspektywy. Może to czas na porzucenie różowych okularów i stoczenie walki z własnymi lękami, strachem lub wewnętrznymi konfliktami?

A jeżeli we śnie widzimy jedynie szkła od okularów, to być może osoba śniąca musi zachować ostrożność przed fałszywymi znajomymi i przyjaciółmi. Może w jej otoczeniu znajduje się osoba, która sprawia, że osoba śniąca czuje się upokorzona lub wykorzystana? A co oznacza sen, w którym wstydzimy się nosić okularów? Często poczucie wstydu wywołane przez noszenie okularów wskazuje na odczuwany wstyd z powodu osobistych niedoskonałości, wad czy może choroby. Zazwyczaj jeżeli we śnie wstydzimy się nosić okulary, to może cierpimy na duże kompleksy z powodu pewnych niedociągnięć.

Również ciekawa jest interpretacja snu, w którym pojawiają się okulary ochronne. Jeżeli we śnie kobiet widzimy ochronne okulary, to musimy zachować ostrożność wobec propozycji, które dotyczą zobowiązań finansowych. Często sen o okularach ochronnych dotyczy także realnego zagrożenia lub zaburzonego poczucia bezpieczeństwa. Może w niedługim czasie pojawi się pewna propozycja, która doprowadzi osobę śniącą do poniesienia dotkliwej porażki? Okulary przeciwsłoneczne we śnie oznaczają prób wykorzystania dobroci osoby śniącej. Może to czas na zastanowienie się nad pewnymi relacjami między osobą śniącą a otoczeniem Także noszenie ciemnych okularów wskazuje na maskowanie, ukrywanie czegoś ważnego przed samym sobą oraz światem. Co ciekawe, jeżeli we śnie wkładamy okulary dla innej osoby, to może w nadchodzących dniach pomożemy pewnej osobie spojrzeć na życie z innej perspektywy lub ta osoba przekona się o prawdzie. Również sytuacja nakładania okularów na twarz obcej osoby oznacza oczarowanie, rozkochanie pewnej osoby. Może niedługo ta osoba nie będzie widziała świata poza śniącą osobę?
Sennik miłosny a okulary

Także interesująca jest symbolika okularów w senniku dla zakochanych. Jeżeli we śnie widzimy rozbite okulary, to być może niedługo dowiemy się prawdy na temat naszego partnera. Może coś zburzy dotychczasową opinię, dotyczącą śniącego lub może wydarzyć się coś, co negatywnie wpłynie na relacje między partnera. Widok pary okularów wskazuje na pomyślne rozwiązanie poważnego konfliktu, także w sferze osobistej. A jeśli we śnie kupujemy okulary, to należy zachować umiar w pomnażaniu własnego interesu. Może czas przypomnieć sobie o pewnych relacjach lub wartościach moralnych? A jeżeli we śnie zakochanych pojawi się motyw zgubienia okularów, to w niedługim czasie osoba śniąca poradzi sobie z problemem, który znajdował się na drodze do szczęścia zakochanych.

Sennik miłosny:

Okulary są przedmiotem, dzięki któremu możemy lepiej widzieć, dostrzec niewidoczne wcześniej rzeczy. Tak właśnie należy też rozumieć sen o okularach – jako potrzebę zwrócenia uwagi, dokładniejszego przyjrzenia się jakiejś sprawie. Duże znaczenie w tym przypadku ma wada, którą „wyśnione” okulary korygują:

Inne znaczenie snu:

Okulary

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów