Podróż

Sny o podróżach można podzielić na dwie kategorie – związane z rzeczywistymi wyjazdami, przemieszczaniem się z punktu A do punktu B, jak i symbolizującymi sprawy duchowe, przemiany, poznawanie siebie.

W pierwszym przypadku sny są po prostu odzwierciedleniem oczekiwania na wyjazd, na przykład lot samolotem czy podróż koleją. Wtedy też mogą pojawiać się wizje katastroficzne związane z podróżowaniem, są to jednak naturalne obawy, których nie należy brać zbyt dosłownie.


Znacznie szersze znaczenie ma sen o podróży w kontekście duchowym, gdzie symbol ten oznacza oczyszczenie duszy, przemianę wewnętrzną, dążenie do samopoznania, zostawienie za sobą złych wspomnień. We wszystkich niemal religiach wierzy się w podróż duszy w zaświaty, co dodatkowo podkreśla bogatą symbolikę tego motywu. Wiele kultur i mitów przedstawia podróż jako sposób inicjacji lub zakończenia jakiegoś etapu życiowego. Dla osoby śniącej sen o podróży sygnalizuje więc potrzebę przemiany, przewartościowania swojego życia, pójścia o krok na przód.

Szczegółowe znaczenie snu:

Podróż

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów