Rekin

Rekin to jedno z najgroźniejszych stworzeń na ziemi, więc symbol ten należy potraktować jako ostrzeżenie przed niebezpiecznymi i chciwymi ludźmi. Jako że naturalnym środowiskiem rekina jest woda, która w ikonografii odnosi się też do stanów emocjonalnych, sen może wskazywać także na problemy z kondycją psychiczną, niekontrolowanymi popędami czy nadmierną agresją.

Szczegółowe znaczenie snu:

Często rekin w marzeniu sennym stanowi przestrogę przed bezwzględnością osoby śniącej lub agresją wobec otoczenia. Należy pamiętać, że rekin to stworzenie żyjące w wodzie, zaś woda związana jest naszą podświadomą sferą życia. Dlatego widok rekina może oznaczać pewne cechy, które nie akceptujemy lub przyczyniające się do zaburzenia równowagi wewnętrznej. Czasami rekin w marzeniu sennym może stanowić przestrogę przed wprowadzaniem w błąd lub w sensie dosłownym - oznacza zbliżającej się zagrożenie. Warto zachować czujność w nadchodzących dniach.

Jeżeli we śnie zostaliśmy zaatakowani przez rekina, to niedługo znajdziemy się trudnym położeniu, lecz nie otrzymamy wsparcia i pomocy ze strony otoczenia. Będziemy musieli liczyć tylko na siebie, więc nie warto oczekiwać na pomocną dłoń z zewnątrz. Widok stada rekinów może wskazywać na rywalizację, która nie należy do najzdrowszych. Czasami rekiny we śnie mogą oznaczać wrogów i nieprzyjaciół, czyhających na błąd osoby śniącej.

Widok dużego, agresywnego rekina oznacza nieprzyjaciela lub niebezpieczną osobę. Ale jeśli w marzeniu sennym widzimy martwego rekina, to niedługo uporządkujemy swoje sprawy osobiste. Czasami widok martwego rekina zwiastuje rozwiązanie trudnego problemu lub wskazuje na uporanie się z cierpieniem. Może także oznaczać koniec pewnego etapu w życiu i początek kolejnego. A w sensie dosłownym – widok martwego rekina oznacza pokonanie wroga, nieprzyjaciół lub wewnętrznych cech, które przyczyniały się do niskiego poczucia własnej wartości.,

Sennik rekin - znaczenie snu

Rekin

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów