Ryby

Sny o rybach są ciekawym materiałem do interpretacji, ponieważ oznaczają powodzenie w różnych sferach życia. Przemawia za tym bogata symbolika ryb:


Jedzenie ryb

Łowienie ryb

Pozostałe:

Ryba to szczególny symbol marzeń sennych, zwłaszcza że ryby w naszych snach stanowią ważne źródło informacji, dotyczących naszego życia oraz przyszłych losów. Zazwyczaj śnimy o łowieniu ryb, karmieniu ich czy hodowaniu rybek akwariowych. Ale także mogą pojawić się sny o walce z rybą, spożywaniu dań z ryb czy nawet zjedzeniu przez rybę. Warto poznać znaczenie symbolu ryby w marzeniach sennych.

Symbolika ryby w marzeniu sennym

Zazwyczaj ryby w marzeniach sennych utożsamiane są z naszą seksualną sferą. Jeżeli we śnie widzimy rybę, to warto zastanowić się nad potrzebami fizycznymi, które mogą zacząć dominować w naszym życiu. Ciekawe, że interpretacja symbolu ryby jako sfery seksualnej pojawiła się już w czasach starożytnych. Bywa, że ryby odnoszą się jedynie do męskiej seksualności, szczególnie że ryby są także symbolem fallicznym. Ale ryby w marzeniach sennych nie muszą odnosić się jedynie do potrzeb seksualnych. Współcześnie ryby związane są z naszą podświadomą psychiką oraz najgłębszymi potrzebami. Może to czas na nowy etap w życiu?

Co ciekawe, ryby w snach mogą także wskazywać na odrodzenie się pewnych emocji, uczuć, zainteresowań czy pewnych cech, kształtujących naszą osobowość. Jeżeli we śnie widzimy pływające ryby, to być może w naszym wnętrzu zachodzą już pewne ważne zmiany, które dopiero po upływie czasu zaczną się uzewnętrzniać. Także ryby związane są tajemnicami, sekretami ludzkiej psychiki, które od czasu do czasu pojawiają się na powierzchni naszego życia. I dlatego sen o rybie może stanowić wskazówkę, aby zwrócić większą uwagę na swoje potrzeby, pragnienia czy myśli. Może pod wpływem codziennych obowiązków nie potrafimy skupić się na swoich potrzebach? Czas na zmiany – i to od nas zależy nasza najbliższa przyszłość.
A co może oznaczać sen, w którym łowimy ryby? Często sen o łowieniu ryb może wskazywać na potrzeby seksualne lub wzmożoną aktywność seksualną, lub próby poznania własnego wnętrza. Jeżeli we śnie stoimy z wędką, to może psychiczne przygotowujemy się do poznania naszych potrzeb, pragnień i myśli. Może to czas, aby dopuścić do głosu nasze stłumione potrzeby czy pragnienia? A może odrzucamy lub próbujemy ukryć pewne postawy czy tajemnice, świadczące o zachodzących procesach i zmianach? Również sen o łowieniu ryb oznacza czas konfrontacji z samym sobą i rozwiązaniem poważnych konfliktów wewnętrznych. A co może oznaczać sen o spożywaniu ryb czy dań rybnych? Jeżeli we śnie jemy ryby, to być może potrzebujemy duchowego pożywienia, wsparcia dla pewnych procesów, toczących się w naszym wnętrzu. Czasami spożywanie rybnych dań symbolizuje próby odkrycia głębi naszej psychiki, zwłaszcza potrzeb związanych z emocjami lub osobistymi pragnieniami. Jeżeli we śnie jemy surowe ryby, to możemy spodziewać się szczęścia oraz nowej przyjaźni. Ale smażona ryba stanowi zapowiedź nieszczęścia lub utraty zaufania.

Także często pojawia się sen o byciu rybą. Jeżeli we śnie jesteśmy rybami, to być może odczuwamy dużą potrzebę związaną z odnową, rozpoczęciem nowego etapu w życiu, czy odzyskaniem duchowej energii. Jeśli we śnie przybieramy postać ryby, to prawdopodobnie nadchodzi ważny etap w naszym życiu, w którym zaczniemy spełniać swoje marzenia i realizować ważne plany. Co ciekawe, jeżeli we śnie widzimy rybią ikrę, to być może pojawi się na świecie potomek lub rozpoczniemy nowy etap w życiu, związany z duchowym odrodzeniem, wewnętrzną przemianą oraz odzyskaniem wiary we własne możliwości oraz siły. Ale czasami widok ryby, szczególnie małej może stanowić przestrogę przed nieuczciwym postępowaniem osoby z najbliższego otoczenia. Także małe ryby stanowią zapowiedź niezadowolenia, pecha w życiu lub zagrożenia.

A jeżeli we śnie widzimy duże ryby, to możemy liczyć w niedługim czasie na dobre zarobki. Podobnie jak surowe ryby, oznaczają szczęście, przyjaźń lub trwałą miłość. A co może oznaczać złota ryba? Zazwyczaj sen o złotej rybce stanowi zapowiedź spełnienia marzeń oraz realizację ambitnego planu. Ale jeżeli we śnie widzimy martwą lub suszoną rybę, to możemy spodziewać się dużych konfliktów w gronie rodzinnym lub liczne zmartwienia. Także sen o złowieniu dużych ryb oznacza szczęście w interesach, zaś małych – pech w biznesie oraz duże straty. Również widok ryby wyrzuconej na brzeg wskazuje na fałszywych przyjaciół, znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Ryby

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów