Złamany ząb

Co może oznaczać sen o złamanym zębie? Jeżeli we śnie pojawia się złamany ząb, to być może w naszym życiu będziemy się zmagać z dość uciążliwym problemem. Co ciekawe, zęby zazwyczaj są ważnym symbole sennym, który bezpośrednio odnosi się do naszego życia oraz przyszłości. Jeżeli we śnie widzimy złamany ząb, to warto zastanowić się nad interpretacją snu.

Znaczenie sny o złamanym zębie

Jeżeli we śnie widzimy złamany bądź ukruszony ząb, to prawdopodobnie w naszym życiu pojawi się dość uciążliwy problem. To także zapowiedź chwil, w których należy podjąć dość zdecydowane kroki. To już nie jest odpowiedni czas na rozterki duszy, lecz na konkretne decyzje. I choć zmiany mogą nas przerażać, to jednak warto zastanowić się nad swoją przyszłością, która może jednak w nas wzbudzać duże poczucie strachu. Czasami złamany ząb może świadczyć o strachu przed utrata władzy. Może lubimy kontrolować swoją sytuację, lub nie potrafimy uwolnić się z pewnych ograniczeń, które sami sobie narzuciliśmy?


Jeżeli we śnie widzimy złamany ząb u innej osoby, to być może nie darzymy tej osoby zbyt dużą sympatią. Być może dostrzegamy w niej same wady lub pewne cechy charakteru, które mogą w nas wzbudzać dużą antypatię. Należy się zdystansować do pewnych wydarzeń, zwłaszcza że nerwowa sytuacja może nie przynieść niczego pozytywnego. Spójrz na swoje życie z innej perspektywy niż dotychczasowa. Czasami złamany ząb może świadczyć o dużej starcie osobistej. Może straciliśmy miłość lub przyjaźń, a może zagubiliśmy się na swojej drodze życia.


Często strata może być bardzo dokuczliwa, szczególnie jeżeli dotyczyła ważnych wydarzeń w naszym życiu. Jednak warto pamiętać, że zbyt kurczowe trzymanie się przeszłości może sprawić, że nie będziemy mogli ruszyć w przyszłość. Również złamany ząb może świadczyć o braku zaufania lub zawodzie, który spotkał nas w przeszłości. Jeżeli są to niezabliźnione rany, to niemiłe wspomnienia lub traumatyczne wydarzenia będą wciąż do nas wracały. Czas uporać się z przeszłością. Również złamany ząb może oznaczać naszą postawę wobec rzeczywistości. Może oszukujemy siebie i innych oraz składamy obietnice bez pokrycia?

Złamany ząb

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów