Dentysta

Dentysta niesłusznie wzbudza u wielu ludzi lęk i niepokój. Jest to związane ze stresem, a nawet bólem jaki przeżywamy podczas wizyt u tego specjalisty. Tymczasem dentystę należy postrzegać jako osobę, która leczy zęby, poprawia ich stan i często przecież przynosi nam ulgę w beznadziejnej sytuacji.

Sen o dentyście sygnalizuje śniącemu, że w końcu musi podjąć się jakiejś interwencji dotyczącej swojego życia. Stomatolog naprawiający nasze uzębienie symbolizuje, że nauczyliśmy się w ostatnim czasie zachowań asertywnych, znacznie ułatwiających życie. Warto to wykorzystać i przełamać swoje obawy odnośnie trudnych decyzji – dentysta jest metaforą, że i tak są one nieuniknione. Zmiana pewnych nawyków, opinii czy myśli sprawi, że śniący będzie czuł się znacznie lepiej.

Wiele osób panicznie boi się jednak wierteł dentystycznych i samego stomatologa. Dla nich wizyta u dentysty podczas snu oznacza niepożądane sytuacje, związane z cierpieniem i smutkiem. Warto bardziej skupić się na problemach, na tym, co w ostatnich czasach sprawia nam najwięcej trudności i postarać się odnaleźć najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Zalecana jest także większa wiara w siebie. W pewnych przypadkach dentysta może uosabiać niepokój śniącego, symbolizować osobę, przed którą odczuwa on strach.

Inne znaczenie snu:

Dentysta

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów