Babcia

Sędziwa staruszka często pojawia się w ludzkich snach. Jest to jednak normalne, gdyż wiele osób jest bardzo zżytych ze swoimi babciami. Babcia dla wnuczka jest wyjątkową osobą i niemal zawsze kojarzy się z dobrocią, opiekuńczością czy życzliwością. Ludzie starsi cieszą się poważaniem i zaufaniem w każdej rodzinie także ze względu na przeżyte doświadczenia i mądrość. Sen o babci trzeba więc potraktować właśnie w tym kontekście – jako ostrzeżenie, wskazówkę lub pocieszenie.

Gdy śni nam się własna, nieżyjąca już babcia, jest to przestroga, by mieć się na baczności i uważać na zagrożenia. Może pojawić się na przykład w sytuacji, kiedy szykuje nam jedzenie. Wszyscy dobrze wiedzą, że babcie gotują najlepiej na świecie i nigdy nie wypuszczą głodnego wnuczka z domu. To jednocześnie okazja dla nich na to udzielenie latorośli życiowych mądrości, a któż zna je lepiej jak doświadczona staruszka? Warto więc dobrze zastanowić się, co babcia chce nam przekazać, gdyż prawie zawsze ma dobre intencje.

Jeżeli śnimy o żyjącej babci, należy zwrócić uwagę na jej wygląd i okoliczności w jakich się pojawia, gdyż sen ten może odnosić się do jej stanu zdrowia. Nienaturalny kształt ciała, kolor skóry, brzydkie, ciemne ubranie czy inne deformacje i zniekształcenia mogą oznaczać, że z jej kondycją nie jest najlepiej.

Babcia

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów