Ciotka

Ciotka we śnie jest przejawem więzi rodzinnych oraz reprezentowanych wartości.

Sen, w którym pojawia się ciotka często wiąże się ze spotkaniem w gronie rodzinnym. Podczas takich zjazdów toczymy zazwyczaj dyskusje z ciocią na różne tematy i nie są to wcale łatwe potyczki. Jest to jednak dobra rozgrzewka przed kłótnią w domu, gdyż sen o rozmowie z ciocią właśnie ją zwiastuje. Dużo zależy też od samego charakteru tej dyskusji. O ile zła czy smutna ciocia oznacza negatywne wydarzenia w naszym życiu, to rozmowa w spokojnej atmosferze, symbolizuje prezent, miłe wydarzenie, zakończenie kłopotów.

Trzeba pamiętać, że dla niektórych osób ciotka jest jak druga matka - sen o niej może podkreślać silne więzy rodzinne lub przywoływać wspólne wspomnienia. Sny, w których widzimy dawno niewidzianą ciocię, oznacza, że czeka nas spotkanie z dalszymi krewnymi. Natomiast gdy we śnie dostajemy od cioci jakiś prezent, to może to wskazywać na zazdrosne osoby w naszej rodzinie.

Ciotka może być również symbolem własnego „ja”. Odzwierciedla proces poszukiwania swojej drogi życiowej, rozmyślań nad podejmowanymi decyzjami. Członkowie rodziny, w tym również ciocia, zazwyczaj są surowymi krytykami decyzji podejmowanych przez młodych. Często zupełnie niesłusznie, więc może to znak by podejmować decyzje zgodnie z własnym sumieniem i wolą? W końcu to my wiemy co jest naprawdę dla nas dobre.

Ciotka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów