Bieganie

Bieganie we śnie jest bardzo ciekawym zjawiskiem, które można interpretować na wiele sposobów. To czy znaczenie jest negatywne czy pozytywne zależy głównie od postawy życiowej śniącego.

Jeżeli biegamy w dobrym nastroju i cieszymy się otaczającym krajobrazem, to zwiastuje to szczęście. Taka wizja dobrze świadczy o stanie psychofizycznym śniącego. Uwaga jednak na bieganie bez celu – może symbolizować monotonię i brak perspektyw. Gorzej sytuacja wygląda, gdy przed czymś uciekamy. To symbol lęku w prawdziwym życiu, który z jakiegoś ważnego powodu prześladuje nasz umysł. Osoba, która miewa takie sny, musi się zastanowić nad własnym życiem – czego się boję?, przed czym lub przed kim uciekam? Najważniejsze jest jednak nie samo zdiagnozowanie problemu, ale jego rozwiązanie.

Ciekawostką jest zjawisko, które spotyka wielu ludzi, czyli bieg w zwolnionym tempie. Zazwyczaj nie jest on dobrze kojarzony, oznacza bowiem ucieczkę przed czymś ważnym do zrobienia oraz bezradność. Śniący porusza się nienaturalnie wolno, choć chciałby przyśpieszyć. Brak kontroli nad ciałem jest przyczyną strachu, który dodatkowo potęguje nieokreślone zagrożenie. Może być nim inny człowiek, zwierzę czy jakiś potwór. Co oznacza taki sen? Zazwyczaj chodzi o podjęcie ważnej decyzji, ważny moment w życiu. Może nim być zmiana pracy, zakończenie związku, choroba czy daleki/długi wyjazd. Śniący musi po prostu poznać przyczyny swojego niepokoju, wtedy łatwiej będzie się go pozbyć.

Jak interpretować inne sny o bieganiu?

Bieganie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów

Strzelanina Widzieć we śnie strzelaninę oznacza podjęcie ostatecznej decyzji, dążenie do celu