Trup

Widok trupa w marzeniu sennym wskazuje na załatwione sprawy, rozwiązane konflikty oraz problemy. Jednak widok trupa we śnie również oznacza, że pewne sprawy nie przyniosły odpowiedzi na nurtujące pytanie lub może niezałatwione sprawy wciąż wpływają na życie osoby śniącej. Także sen o trupie może oznaczać wygasłe emocje, zerwane więzi, związku lub podświadome pragnienie zakończenia danej relacji lub w sensie dosłownym – śmierci pewnej osoby. Co już się zakończyło – nie powróci. Czas spojrzeć w przyszłość.

Ale warto pamiętać, że prawidłowa interpretacja snu zależy głównie od kontekstu sytuacji oraz czynności związanych z trupem.

Znaczenie snu o trupie

Jak już wspomniano, widok trupa związany jest z wyjątkowo skomplikowanymi sprawami, które wciąż niezałatwione wpływają na obecne życie śniącego. Często sen, w którym pojawia się trup, wywołuje wiele skrajnych emocji – od strachu po fascynację śmiercią. Również trup w marzeniu sennym może odnosić się do niezakończonych spraw z przeszłości, zerwanych relacji lub urazów psychicznych, które wciąż tkwią w umyśle osoby śniącej. Może nie pogodziliśmy się z utratą pewnej osoby lub końca miłości? Bywa, że sen o trupie pojawia się w ciężkim okresie życia osoby śniącej. Czasami trup jest motywem ściśle związanym z procesami terapeutycznymi, uwolnieniem się od bólu i cierpienia oraz przejściem do kolejnego etapu swojego życia.

A co oznacza sen, w którym widzimy siebie jako trupa? Jeżeli w marzeniu sennym widzimy siebie jako trupa, to być może należy pożegnać się z przeszłością, która hamuje dalszy rozwój osoby śniącej. Trup we śnie jest także przestrogą przed wieloma nieszczęśliwymi sytuacjami lub wskazuje na liczne porażki i problemy. Często widok siebie jako trupa oznacza podświadome pragnienie przemiany lub zrzucenia z siebie trosk związanych z przeszłością. A jeśli w marzeniu sennym widzimy trupa w trumnie, to być może niedługo pojawią się pewne komplikacje związane ze zdrowiem lub przeszkody w życiu osoby śniącej.

Również trzymanie trupa w domu oznacza szczęśliwe wydarzenie w życiu osoby śniącej. Według Leksykonu Marzeń Sennych, sen o trupie również stanowi zapowiedź wesela lub szczęśliwych narodzin dziecka. Może także wskazywać na pojawienie się nowych pomysłów, idei oraz planów związanych z przyszłym życiem osoby śniącej. Ale jeżeli w marzeniu sennym zobaczyliśmy siebie jako trupa, to być może osoba śniąca w niedługim czasie uwolni się od licznych zmartwień oraz problemów. Także widok zabalsamowanego trupa stanowi radę, aby wytrwale dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu. Ale jeśli w marzeniu sennym widzimy okaleczonego trupa, to być może w marzeniu sennym pojawią się liczne przeszkody, które należy pokonać, aby osiągnąć swój wymarzony cel.

Ale należy zachować ostrożność, szczególnie gdy we śnie widzimy zwłoki bliskiej osoby lub członka rodziny. W tym przypadku sen o śmierci bliskiej osoby zwiastuje nieszczęście lub poniesienie dotkliwej porażki. A jeśli w marzeniu sennym widzimy rozpadające się zwłoki, to być może w niedługim czasie uwolnimy się od długotrwałego cierpienia lub zaczniemy żyć bez trosk i większych problemów. Często rozpadający się trup oznacza uwolnienie się od przeszłości i wejście w przyszłość. Również widok przygniecionego trupa oznacza zbyt dużą ilość obowiązków lub trudności związane z wcześniejszymi doświadczeniami. A jeżeli w marzeniu sennym widzimy trupa, który poniósł śmierć w wyniku utopienia, powieszenia lub spalenia, to być może w życiu wewnętrznym toczy się wiele konfliktów, które wciąż negatywnie wpływają na osobę śniącą. Może osoba śniąca obawia się pewnych decyzji lub całkowicie odrzuca rzeczywistość? Również sen o trupie, który poniósł tragiczną śmierć, wskazuje na trudności oraz liczne problemy w życiu osoby śniącej. Także widok rozerwanego trupa wskazuje na poważny konflikt wewnętrzny.

Czynności związane z trupem a symbolika snu

Również ważne są czynności związane z trupem. Jeżeli w marzeniu sennym wykonujemy jakieś czynności związane z ciałem trupa, to być może nasze decyzje oddziałują nie tylko na sferę zewnętrzną, ale przede wszystkim wewnętrzną. Jeżeli we śnie nagle trup ożywia się i zabiera ubrania lub przedmioty należące do osoby śniącej, to niestety, ale śniącego spotka bardzo duże niebezpieczeństwo i nieszczęście. Także ofiarowanie czegoś przez trupa jest złym znakiem, szczególnie związanym ze strefą finansową. Jeżeli we śnie widzimy, że przed pogrzebem ożywia się trup, to być może niedługo pojawią się liczne problemy oraz kłopoty. A jeśli w marzeniu sennym trup podnosi podwójną śmierć, to być może w świecie rzeczywistym pojawi się wiele nieszczęśliwych sytuacji. A jeśli w marzeniu sennym widzimy płaczącego trupa, to na osobę śniącą wydarzy się wiele ważnych sytuacji. Jeżeli we śnie balsamujemy zwłoki, to być może pojawi się pechowy okres w naszym życiu, zaś składanie trupa do grobu oznacza szczęśliwe chwile w życiu uczuciowym osoby śniącej.

Trup

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów