Basen

Basen to sztuczny zbiornik wodny z wytyczoną powierzchnią i głębokością, dlatego w pewnym sensie wiąże się z ograniczeniami w naszym życiu. Woda, która jest jego najważniejszym składnikiem, symbolizuje z kolei nieświadomość, emocje i uczucia.

Basen odnosi się więc do pewnych granic w związku uczuciowym, miejscu pracy czy w kręgu towarzyskim. Iluzja jest zachętą, by zrozumieć i dogłębniej poznać swoje uczucia – zanurzenie się w basenie jest tego wyraźną metaforą. Nie zapominajmy, jakie fantastyczne wrażenie orzeźwienia daje skok do przezroczystej wody – dlatego sen można interpretować też jako pewnego rodzaju oczyszczenie ducha i ciała. Czasami widok basenu w pobliżu naszego domu podpowiada, że powinniśmy zrobić porządek w życiu uczuciowym, jeśli jest ono zbyt zagmatwane. W całościowym ujęciu tych fantazji można wyczytać motywację do podejmowania bardziej odważnych decyzji w życiu.

Ważnym elementem jest woda, która wypełnia basen.

Oprócz powyższej interpretacji snu z basenem, w sennikach pojawia się wiele innych wyjaśnień. Są one przeważnie pozytywne dla śniącego:

Basen

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów